Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Чи є розпорядником акцизного складу зберігач пального на умовах відповідального зберігання?

Підприємство (платник ЄП 4 групи) уклало договір відповідального зберігання пального з іншим підприємством. Приймання пального здійснюється за актом, видача – через ПРК у бак автомобілів поклажодавця (складаються відомості). Чи потрібно платнику ЄП реєструвати акцизний склад та реєструватися платником акцизного податку?

Ще у грудні 2018 р. податківці зазначали, що операції з відпуску пального, яке передано на відповідальне зберігання згідно з договором, за талонами із наданням отримувачу фіскального звітного чеку, у якому вказано вид торгівлі "зі зберігання", як у особи, яка реалізує пальне, - не є об'єктом оподаткування акцизним податком, оскільки такі операції не відносяться до реалізації пального у розумінні абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУ (див. ІПК від 29.12.2018 р. №5481/ІПК/08-01-40-04-16).

У 2018 році до пп. 14.1.212 ПКУ не вносилися зміни, тож він має таку ж редакцію станом на 01.07.2019 р., як і дата вищевказаної ІПК. З цього можна зробити висновок, що операції з надання пального на відповідальне зберігання та повернення зі зберігнання не будуть оподатковуватися акцизним податком.

Проте звертаємо увагу на оновлене визначення акцизного складу у пп. 14.1.6 ПКУ. Ми аналізували ці зміни у нашій аналітиці тут>> 

Зокрема, для платника ЄП 4 групи не є акцизним складом склад пального, якщо обсяги отримання пального протягом календарного року в цілому для такого СГ (за період з 1 січня по 31 грудня), без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії, не більше 10000 куб.м, а пальне використовується виключно для потреб власного споживання та не здійснюються операції з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Отже, з огляду на це і лише в тому разі, якщо річні обсяги отримання пального перевищують 10000 куб.м, такий склад пального буде вважатисz акцизним складом, а СГ – платник ЄП 4 групи – розпорядником такого акцизного складу.

Розпорядник акцизного складу – це суб’єкт господарювання, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб’єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального (пп. 14.1.224 ПКУ).

Як бачимо, у визначенні розпорядника акцизного складу немає прямого застереження про те, що зберігач пального не є розпорядником акцизного складу. Тому, оскільки практики застосування нового законодавства ще немає, радимо звернутися до органів ДФС за наданням індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 ПКУ.

Якщо річний обсяг отримання пального не перевищує 10000 куб.м, то реєструвати акцизний склад та реєструватися платником акцизного податку не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
4 група ЄП , Акциз , Єдиний податок , Реєстрація , Пальне

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі