• Посилання скопійовано

Чи може юрособа надавати своє пальне виконавцю транспортно-експедиційних послуг?

Чи може юрособа на загальній системі оподаткування отримувати транспортно-експедиційні послуги, надаючи при цьому виконавцю своє паливо? Якими нормативними документами регламентується дане питання?

Пальне – це підакцизний товар, і тому слід розглянути аспекти оподаткування цієї операції саме акцизним податком.

Платником акцизного податку є особа, що реалізує пальне (пп. 212.1.15 ПКУ).

Суб’єкт господарської діяльності, який здійснює будь-які операції, визначені абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУ, є особою, яка реалізує пальне, і, відповідно, є платником акцизного податку.

ДФС у листі від 15.06.2017 р. №674/6/99-99-15-03-03-15/ІПК повідомляє, якщо підприємство передає (відпускає, відвантажує) пальне для заправки техніки, що належить виконавцям, то такі операції є реалізацією пального в розумінні абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУ.

Тому при здійсненні зазначених операцій підприємство зобов'язане зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального та складати акцизні накладні на такі обсяги переданого (відпущеного, відвантаженого) пального, а також на обсяги пального, що використовується для власного споживання, зареєструвавши акцизні накладні в ЄРАН на підставі п. 231.1 ПКУ.

При заправці пальним техніки третіх осіб (виконавців), залучених підприємством (замовником) на умовах договору підряду або інших договорів, здійснюється передача (відпуск) пального від замовника до підрядника (виконавця), що належить до операції з реалізації пального у розумінні абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУ, тому замовник є особою, яка реалізує пальне.

Особи, які реалізують пальне, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням юросіб, місцем проживання фізосіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального (пп. 212.3.4 ПКУ).

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

При цьому, відповідно до пп. 117.3 ПКУ здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального без їх реєстрації платниками акцизного податку у порядку, передбаченому Кодексом, тягне за собою накладення штрафу на юросіб та фізосіб - підприємців у розмірі 100% вартості реалізованого пального.

Також про те, що передання замовником паливно-мастильних матеріалів виконавцю є операцією з реалізації пального, читайте тут>> 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»