Згідно з п. 212.1.15 ПКУ платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне. Перелік підакцизних товарів, які відносяться до пального, наведено у п. 215.3.4 ПКУ.
Пунктом 117.3 ПКУ передбачено, що здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому ПКУ, тягне за собою накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у розмірі 100% вартості реалізованого пального.
У яких випадках мазут визнається підакцизним товаром, а у яких - ні, докладно роз’яснювали податківці у «Віснику». При цьому потрібно зважати на наявність сертифікатів, паспорт якості та висновків компетентних органів (наприклад Торгово-промислової палати).
Варто звернути увагу, що ПКУ не містить виключень щодо того, чи має підакцизна операція разовий чи постійний характер.
Отже, якщо мазут, який обліковується на підприємстві, має код УКТ ЗЕД, який зазначено у п. 215.3.4 ПКУ, то при його реалізації (навіть, якщо це одноразова операція) суб’єкт господарювання повинен зареєструватися платником акцизного податку, та визначити відповідні податкові зобов’язання з акцизу. При цьому реєстрацію таким платником необхідно здійснити не пізніше ніж за три робочі дні до проведення такої операції (пп. 212.3.4 ПКУ). Також при реалізації мазуту складається та реєструється акцизна накладна (ст. 231 ПКУ).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити