Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Чи може підприємець - «єдинник» продавати столове вино санаторно-курортним закладам?

Чи може фізособа-підприємець, платник ІІ групи єдиного податку, здійснювати продаж столового вина санаторно-курортним закладам?

Згідно з ч. 3 пп. 291.5.1 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку І - ІІІ груп суб'єкти господарювання (юрособи та фізособи - підприємці), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізосіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон №481.

 

Дія цього Закону не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, крім випадків, передбачених цим Законом.

Згідно з визначенням у ст. 1 Закону №481 «роздрібна торгівля» - це діяльність з продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у т. ч. на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування.

Отже, продаж столового вина санаторно-курортним закладам не підпадає під визначення роздрібного продажу та, відповідно, не може здійснюватись платниками єдиного податку, потребує ліцензії та реєстрації платником акцизного податку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Єдиний податок , Торгівля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі