• Посилання скопійовано

Нюанси оподаткування роялті при імпорті послуг

Українське підприємство має намір придбати у російської компанії право на використання авторського права (роялті). Який нюанси оподаткування такої операції?

 Відповідно до абзацу 2 пп. 196.1.6 ПКУ, виплата роялті у грошовій формі  не є об’єктом оподаткування. Податкова накладна не оформлюється.

Витрати на нарахування (сплату) роялті відносяться до витрат подвійного призначення. Відповідно до пп. 140.1.2 ПКУ, витрати з нарахування роялті для їх використання у госпдіяльності відносяться до складу податкових витрат.

 Залежно від напряму використання суми роялті, нараховані до сплати нерезиденту, можуть: 


 - або включатися до собівартості реалізованих товарів (виконаних робіт, наданих послуг) та визнаватися витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації (п. 138.4 ПКУ)  - рядок 05.1 декларації з податку на прибуток,

 - або ж  відноситися до складу інших витрат звітного періоду (п. 138.5 ПКУ), — у рядку 06.4 декларації та у рядках 06.4.32 та 06.4.32.1 додатка ІВ (в обох випадках — у межах 4-відсоткового ліміту).

Відповідно до пп. «в» п. 160.1 та п. 160.2 ПКУ, доходи нерезидентів із джерелом їх походження з України у вигляді роялті підлягають оподаткуванню податком на доходи нерезидентів за ставкою 15% від суми виплати та за її рахунок. Податок підлягає сплаті до бюджету до або під час виплати доходу особою, що безпосередньо її здійснює. 

Проте в п. 3.2 ПКУ зазначено, що у разі якщо чинними міжнародними угодами передбачено інший порядок оподаткування резидентів договірних країн, застосовуються норми таких міжнародних договорів, які є пріоритетною складовою законодавства України.

Двостороння угода  між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження ухилень від сплати податків підписана 08.02.95 р. та ратифікована Україною 06.10.95 р. Оподаткування доходів  від авторських прав і ліцензій (роялті) визначені ст. 12 даної угоди.

Так, доходи від авторських прав і ліцензій (роялті), які виникають в Україні і сплачуються резиденту Росії можуть оподатковуватись у Росії.   Однак ці доходи можуть також оподатковуватись Україні відповідно до українського законодавства, але податок, що сплачується, не може перевищувати 10 % загальної суми доходів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»