Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Розрахунок фізособи — підприємця карткою за кордоном

Які ризики несе розрахунок фізособи — підприємця карткою за кордоном?

Згідно зі статтею 42 ГКУпідприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом (ст. 44 ГКУ).

Враховуючи вищевикладене, фізична особа — підприємець має право вільно користуватися коштами з поточного рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.

Та не слід забувати, що підприємницька діяльність має й деякі обмеження, в тому числі і при розрахунку із нерезидентами.

Так, згідно з п. 8.3 Інструкції №492, кошти з поточного рахунку фізичної особи — підприємця не можуть бути використані за допомогою електронного платіжного засобу для одержання заробітної плати, інших виплат соціального характеру, здійснення розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами), здійснення іноземних інвестицій в Україну та інвестицій резидентів за її межі.

Кошти з поточного рахунку в іноземній валюті фізичної особи — підприємця можуть бути використані за допомогою електронного платіжного засобу виключно для:

— одержання готівки за межами України для оплати витрат на відрядження;

— здійснення розрахунків у безготівковій формі за межами України, які пов'язані з витратами на відрядження та витратами представницького характеру, а також на оплату експлуатаційних витрат, пов'язаних з утриманням та перебуванням повітряних, морських, автотранспортних засобів за межами України, відповідно до умов Кодексу торговельного мореплавства УкраїниПовітряного кодексу УкраїниКонвенції про міжнародну цивільну авіацію, Міжнародної конвенції про дорожній рух.

Докладно про це ми писали тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Підприємці , ЗЕД

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі