Особливості тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування на митну територію України визначено ст. 380 Митного кодексу, зокрема:
тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов’язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом;
- транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від подання документів, що видаються державними органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені у ст. 319 Митного кодексу. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу;
- тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб. Такі транспортні засоби не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам;
- тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування, або можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Законом України від 24.03.2004 р. №1661-IV «Про приєднання України до Конвенції про тимчасове ввезення» Україна приєдналася до Конвенції про тимчасове ввезення (далі — Конвенція), включаючи додатки A, B.1 — B.9, C, D та E до неї.
Згідно з п. b ст. 7 додатка С до Конвенції транспортні засоби приватного використання можуть використовуватися третіми особами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення.
Відповідно до ст. 8 Конвенції кожна з договірних сторін може на запит дозволити передачу права на тимчасове ввезення будь-якій іншій особі, якщо остання, зокрема, відповідає умовам, визначеним у цій Конвенції.
Умовами Конвенції (ст. 5 додатка С) передбачено таке: щоб скористатися правами на пільги, встановленими цим додатком, транспортні засоби приватного використання повинні бути зареєстровані на території, що не є територією тимчасового ввезення, на ім’я особи, яка зареєстрована або постійно проживає за межами території тимчасового ввезення.
ДОВІДКОВО. Особливості тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування на митну територію України визначено ст. 380 Митного кодексу.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити