Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Працівник придбав товари для підприємства у вихідний день: чи можна відшкодувати кошти?

Працівник придбав товари для підприємства у вихідний день. Надав чеки в бухгалтерію, щоб отримати відшкодування за авансовим звітом. Цей день є неробочим для підприємства. Чи має право підприємство відшкодувати йому ці кошти?

У ст. 1160 ЦКУ зазначено, що особа, яка вчинила дії в майнових інтересах іншої особи без її доручення, має право вимагати від цієї особи відшкодування фактично зроблених витрат, якщо вони були виправдані обставинами, за яких були вчинені дії.

Якщо особа, яка вчинила дії в майнових інтересах іншої особи без її доручення, при першій нагоді не повідомила цю особу про свої дії, вона не має права вимагати відшкодування зроблених витрат.

Першою нагодою (у ситуації, що розглядається) буде перший робочий день підприємства, протягом якого працівник повинен подати звіт про витрачені кошти. За виконання таких дій вимоги працівника правомірні.

Крім того, ДФС в ІПК від 22.08.2017 р. №1700/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє: «документи, що підтверджують витрати, понесені підзвітною особою, зокрема під час виконання окремої цивільно-правової дії, подаються разом зі звітом. Датою формування податкового кредиту на підставі таких документів є дата подання звіту».

Щодо податкових ризиків, то наразі бурхливе обговорення у бухгалтерських колах викликала позиція ДФС, викладена у відповіді на питання 3 у ІПК від 23.02.2018 р. № 765/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Вона полягає у такому: «якщо фізична особа (працівник) придбала товари для потреб юридичної особи за рахунок власних коштів, тобто юридичною особою (працедавцем) попередньо не видавалися кошти під звіт, то сума коштів, виплачених такій фізичній особі за вказані товари, включається до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інші доходи та оподатковується ПДФО на загальних підставах. При цьому зазначена сума коштів не є базою нарахування єдиного внеску».

З іншими позиціями щодо цього питання можна ознайомитись тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Звітність

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі