Відповідно до пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження. Запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку платнику податків або іншому суб’єкту інформаційних відносин або його посадовій особі.
Платники податків та інші суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену у запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено Податковим кодексом України).
Порядок визначення строку наведено у Цивільному кодексі України. Строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення (статті 251 Цивільного кодексу України).
Початок перебігу строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок (стаття 253 Цивільного кодексу України, наступний день, що настає за днем надходження запиту стаття 73.3 Податкового кодексу України ).
Закінчення строку, який визначено місяцем, спливає у відповідне число останнього місяця строку. Якщо закінчення строку, визначеного місяця, припадає на такий місяць, у якому немає відповідного числа, строк спливає в останній день цього місяця (частина 3 статті 254 Цивільного кодексу України). Тому, якщо запит платником отримано, наприклад, 29 січня 2011 року, то відповідь необхідно надати 28 лютого 2011 року; якщо отримано запит 15 березня 2011 року, то відповідь надається 15 квітня 2011 року.
Отже, платник податків зобов’язаний подавати інформацію, визначену у запиті органу Міндоходів, та її документальне підтвердження, у відповідне число останнього місяця строку.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись