Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Резервні кошти в ОСББ

При виконанні кошторису ОСББ за рік були зекономлені кошти з витратної частини. Чи можна ці кошти зараховувати у резервний фонд ОСББ для використання їх у наступних періодах? Чи підлягають оподаткуванню такі кошти?

Відповідно до норм Закону про ОСББ та п. 5 р. IV Типового статуту ОСББ що кошти ОСББ, включаючи кошти ремонтного, резервного фондів, витрачаються правлінням згідно з кошторисами, затвердженими загальними зборами співвласників, та окремими рішеннями загальних зборів співвласників.

Кошторис об’єднання за поданням правління щороку затверджується загальними зборами не пізніше 01 січня поточного року, якщо інший строк не встановлено загальними зборами співвласників. За рішенням загальних зборів можуть затверджуватися кошториси на два і більше років.

Згідно з ч. 23 ст. 10 Закону про ОСББ до компетенцій правління ОСББ зокрема належить «розпорядження коштами об’єднання відповідно до затвердженого загальними зборами об’єднання кошторису». Крім цього зазначимо, що до компетенції правління може належати перерозподіл коштів між статтями витрат кошторису, якщо цей перерозподіл не призводить до збільшення витратної частини кошторису, затвердженого загальними зборами ОСББ.

Якщо необхідні інші витрати, не передбачені кошторисом, у нього мають бути внесені зміни, і їх затверджують загальні збори.

Таким чином, зазвичай затверджується загальними зборами так названий «плановий» кошторис на поточний рік (чи декілька років), втім, звичайно ж, в кінці року може виявитися, що він не виконаний, а тому за результатами звітного року відповідно до Типового статуту ОСББ про виконання кошторисів, у тому числі окремих (спеціальних), правління складає щорічний звіт, так званий, фактичний кошторис, який подає на перевірку ревізійній комісії (ревізору), а після такої перевірки – загальним зборам для затвердження.

Зекономлені кошти, що обліковуються на рахунку 48 – тобто невикористаний залишок цільового фінансування на кінець звітного періоду, може бути зменшений (списаний) у наступних звітних періодах, коли він буде використаний або повернутий надавачу такого фінансування. Також, якщо ОСББ підтвримує підхід податківців щодо відсутності рахунку 44 у неприбуткових організацій, то також залишок коштів по такому рахунку, якщо вони не надавалися під цілі, а просто на виконання мети ОСББ, то можна зробити їх перерозподіл, наприклад, у резервний фонд чи ремонтний фонд. Усе це має бути затверджене рішенням загальних зборів.

Якщо ж мова про кошти, що обліковуються на рахунку 44 (якщо ОСББ підтримує позицію, що може бути рахунок 44), то їх також можна розподілити на фонди ОСББ (Дт 42 Кт 443).

На оподаткування це ніяк не вплине (тобто не виникає тут сплати податку на прибуток), адже немає нецільового використання коштів.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі