Головна Усі консультації Держрегулювання Ліцензії і дозволи

Чи включається до витрат підприємця оплата за ліцензію, якщо доходу підприємець не отримував?

Підприємець перейшов на загальну систему з 01.04.2017 року. В квітні 2017 р. діяльність не здійснював, але заплатив за ліцензію на торгівлю алкоголем та тютюном. Оплата за ліцензію включається до витрат підприємця, якщо доходу він не отримував?

1) Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності у них ліцензій. Закон який визначає основні засади роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, це Закон №481. Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів. Ліцензія видається терміном на один рік.

2) Перелік витрат, які безпосередньо пов'язані з отриманням доходів, встановлено п. 177.4 ПКУ. Серед таких є платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізособою — підприємцем (пп.177.4.3 ПКУ).Але право на витрати у підприємця виникає лише у періоді отримання доходу. Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю.

3) Для визначення загального оподатковуваного доходу застосовується касовий метод, а при визначенні витрат враховуються тільки ті витрати, які пов’язані з отриманням доходу та підтвердженні відповідними документами про їх оплату;

4) Понесені витрати на ліцензію підприємець має право відобразити у витратах тільки у періоді отримання доходу. Наприклад, якщо підприємець отримує дохід у 3 кварталі, то сплачені суми за ліцензію у попередньому кварталі відносяться до витрат 3 кварталу.

5) Звітним періодом для підприємця на загальній системі є податковий рік (п.177.5 ПКУ). Проте, відповідно до пп.177.5.2 ПКУ, якщо протягом року підприємець перейшов із спрощеної системи на загальну, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, за умов запитання декларацію слід подати до 09.08.2017 р. за результатом діяльності 2 кварталу. Проте, сплачувати ПДФО протягом року не потрібно, у цьому випадку до 20 липня (а також до 20 жовтня) підприємець сплачує авансові платежі, які визначаються згідно з пп. 177.5.1 ПКУ. Але, якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від'ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується. Це означає, якщо підприємцем протягом 2 кварталу не буде отримано виручки, відповідно не буде чистого доходу, то об’єкт оподаткування відсутній, як і відсутні авансові платежі.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Ліцензії і дозволи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Ліцензія

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі