Головна Усі консультації Держрегулювання Ліцензії і дозволи

Чи є порушенням роздрібний продаж столових вин підприємцем-"загальносистемником"

Підприємець на загальній системі оподаткування здійснює в магазині роздрібний продаж алкогольних напоїв. Чи має він право розливати столове вино з кегів у пляшки і продавати його?

Закон № 481 визначає основні засади  державної політики  щодо регулювання виробництва,  експорту,  імпорту, оптової і роздрібної торгівлі:

  • спиртом етиловим, коньячним і плодовим;
  • спиртом етиловим ректифікованим  виноградним;
  • спиртом   етиловим  ректифікованим плодовим;
  • спиртом-сирцем  виноградним;
  •  спиртом-сирцем  плодовим;
  • алкогольними  напоями  та  тютюновими  виробами.

А також забезпечення  їх високої  якості  та захисту  здоров'я громадян, посилення боротьби  з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Дія цього Закону не поширюється, зокрема, на роздрібну торгівлю столовими винами. Згідно з ч. 11 ст. 15 Закону №481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Отже, роздрібна торгівля виключно столовими винами може здійснюватись суб'єктами господарювання без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Разом з цим, суб'єкти господарювання при здійсненні господарської діяльності мають враховувати норми ст. 15-2 та 15-3 Закону № 481, якими встановлені обмеження щодо продажу та споживання столових вин (щодо продажу неповнолітнім, з рук, у навчальних закладах тощо).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Ліцензії і дозволи
Теги:
Алкоголь , Ліцензія , Торгівля

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі