• Посилання скопійовано

Торгівля пестицидами та агрохіміками не потребує ліцензії

ТОВ займається оптовою торгівлею. Чи має воно право без ліцензії продавати пестициди чи агрохімікати як дистриб'ютор за договором?

Дистриб’ютори (з англ. «distributor» – «розподіл») – це госпсуб'єкти, які здійснюють продаж оптових закупок готової продукції за замовленням підприємств (власників товару — продавців чи виробників) на визначеній території. Дистриб’ютори, з огляду на практику та зміст договорів, що ними укладаються, займаються продажем товарів від свого імені і за свій рахунок, вони самі несуть всі ризики, пов’язані з псуванням або втратою товарів, а також неплатоспроможності покупців.

Відзначимо, що чинне законодавство України не містить ні визначення, ні роз’яснення терміну «дистриб’ютор». Проте, основою побудови взаємовідносин між Замовниками товару та дистриб’юторами є господарський договір. Ані Цивільний, ані Господарський кодекси України жодних норм стосовно умов укладання дистриб’юторських (дилерських) договорів не встановлюють.

Тому сторони договору переважно укладають змішані договори виходячи з власних потреб та такі, що містять в собі ознаки, наприклад, договорів поставки, комісії, консигнації, комерційної концесії, франчайзингу та ін.

Проте, ключовий моментом роботи дистриб’юторів — це розповсюдження товару (його безпосередній продаж покупцям оптом чи у роздріб). В такому разі, оскільки Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з торгівлі пестицидами та агрохімікатами (тільки регуляторами росту рослин) стосуютсья саме торгівлі, то дистриб’ютор які укладають договори купівлі-продажу пестицидів та агрохімікатів мають також отримати ліцензію на діяльність з торгівлі такими препаратами.

Водночас, частини першу та другу статті 9 Закону України "Про пестициди і агрохімікати", яка стосувалась обов'язку придбавати ліцензію на торгівлю пестицидами та агрохіміками виключені згідно з ст. 21 Закону України від 02.03.2015 р. №222-VIII “Про ліцензування видів господарської діяльності”.

Отже, з 28.06.2015 р. — з дати набрання чинності Законом №222, діяльність з торгівлі пестицидами та агрохіміками не підлягає ліцензуванню, навіть за умови, що дистриб’ютори отримують такі пестициди та агрохімікати від власників - продавців та/або виробників, які мають ліцензію, отриману до 28.06.2015 р. Тому ТОВ, яке займається оптовою торгівлею, має право без ліцензії продавати пестициди чи агрохімікати як дистриб'ютор за відповідним договором.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Ліцензії і дозволи»

  • Чи потрібна легалізація або апостилювання податкових документів, виданих податковими органами Польщі?
    Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених у Польщі, платник зобов'язаний отримати від державного органу Польщі довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Чи потрібно її легалізувати або апостилювати для надання ДПС України?
    Сьогодні 10:0217
  • Чи змінювати ліцензію при встановленні додаткової ємності для зберігання?
    У заяві на отримання ліцензії в 2022 році зазначено місце зберігання пального з типом об’єкта оподаткування «213» (завод), відповідно до форми №20-ОПП, і в ліцензії на 5 років визначено ліміт 20 000 л. В 2023 році придбана ще одна ємність і фактично кількість зберігання пального збільшилась до 30 000 л. Чи подавати форму №20-ОПП? Чи подавати заяву на збільшення ліміту в ліцензії на зберігання пального?
    22.04.202426
  • Ануляція ліцензії на зберігання пального: а може відповідальне зберігання?
    Підприємство придбало ПММ 28.03.2024 р. Акцизну накладну від продавця зареєстровано 28.03.2024 р. Заяву на анулювання ліцензії в зв’язку зі зміною адреси акцизного складу підприємство подало 26.03.2024 р. Витяг з розпорядження щодо анулювання ліцензії на зберігання ПММ для власних потреб датовано 28.03.2024 р. Коли ліцензія на зберігання вважається анульованою? Чи можна передати на зберігання пальне, якщо ліцензію анульовано?
    22.04.202423
  • Сплата та продовження ліцензії на оптовий продаж алкогольних напоїв під час воєнного стану
    Підприємство має ліцензію на оптовий продаж алкогольних напоїв. У цьому місяці повинні продовжувати її ще на рік та сплатити 500 000 грн. Чи можна до кінця воєнного стану не платити ці 500 000 грн за продовження цієї ліцензії, а оплатити цю суму протягом 30 днів після скасування воєнного стану? Чи поширюється звільнення на ліцензію оптового продажу алкогольних напоїв?
    09.04.2024111
  • Чи застосовує касовий метод підприємство, якщо дозвіл на будівництво отримано до 10.10.2022 року?
    ТОВ отримало дозвіл на будівництво багатоквартирного будинку до 10.10.2022 року. В березні 2023 року ТОВ отримує право власності на квартиру (перше постачання) і на наступний день продає цю квартиру покупцю. В обліковій політиці касовий метод не застосовується. Чи потрібно застосовувати касовий метод? Коли виникають зобов’язання з ПДВ: при отримані дозволу або ж все-таки при оплаті за квартиру?
    20.03.202443