• Посилання скопійовано

При внесенні до статутного фонду товарів без підтвердних документів вони «легалізуються» накладною на отримання

СПДФО на єдиному податку створюють юридичну особу. Чи можна внести до статутного фонду в обмін на корпоративні права залишки товару (відсутні підтверджуючі документи). По якій ціні? Чи буде вартість цього товару включатись в затрати в подальших операціях (реалізації)?

Згідно із ст. 13 Закону України «Про господарські товариства» вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом. При цьому грошова оцінка вкладу учасника господарського товариства здійснюється за згодою учасників товариства, а у випадках, встановлених законом, вона підлягає незалежній експертній перевірці. Отже, ви можете внести в статутний фонд приміщення за ринковою вартістю, якщо така вартість погоджена з іншими засновниками (протокол установчих зборів) та закріплена в установчих документах.

В ідеалі зазначена в установчих документах вартість приміщення може бути підтверджена експертною оцінкою. Згідно з пп. 146.8 ПКУ Первісною вартістю основних засобів, що включені до статутного капіталу підприємства, визнається їх вартість, погоджена засновниками (учасниками) підприємства, але не вище звичайної ціни. Проте тут існує проблема іншого характеру, про яку частково йшлося вище. Згідно зі ст. 13 Закону «Про господарські товариства» «забороняється використовувати для формування статутного (складеного) капіталу господарського товариства … кошти, одержані в кредит та під заставу….». На підставі цієї норми в консультаціях та листах фахівці податкової роблять висновок, що фізичні особи - засновники повинні підтверджувати походження вказаних коштів при поданні річної декларації про майновий стан і доходи. Отже, якщо майном, внесеним до статутного фонду, зацікавляться працівники ДПС і джерела походження майна або коштів витрачених на його поліпшення не буде підтверджено, то такі надходження буде включено до оподатковуваного доходу та застосовані відповідні санкції.

Щодо товару, то варто зазначити наступне. Вартість товару може бути внесена до статутного капіталу за погодженою вартістю із тими ж застереженнями щодо декларування майна та пояснення податковій джерел його походження. Проте ці проблеми не стосуються тільки засновника, а також й власне обліку новоствореного підприємства. При внесенні до статутного фонду товари «легалізуються» накладною на отримання, вартість товару – фіксується в установчих документах. Витрати, які враховуються для оподаткування податком на прибуток, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу (пп 138.2 ПКУ). Якщо звернутись до вимог ПСБО «Запаси», то згідно з пп. 11 первісною вартістю запасів, що внесені до статутного капіталу підприємства, визнається погоджена засновниками (учасниками) підприємства їх справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених п. 9 цього ПСБО.

Отже, при реалізації товару підприємством вартість його може бути включена до витрат на підставі первинних документів, оформлених при внесенні до статутного капіталу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катеринец Наталья

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Підприємництво

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Підприємництво»

  • Зміна організаційно-правової форми підприємства: переведення працівників без звільнення
    Підприємство змінює організаційно-правову форму з ПрАТ на ТОВ, при цьому код підприємства за ЄДРПОУ не змінюється. Чи можливо переоформити людей з ПрАТ на ТОВ без звільнення, щоб не сплачувати компенсацію за невикористану відпустку та податки з неї; як правильно зробити запис у трудовій книжці?
    16.12.2021398
  • Отримання підприємцем послуг від фізичної особи: оподаткування
    Чи може ФОП отримувати послуги (за договором надання послуг) від фізичної особи, якщо буде сплачувати за нього ПДФО та військовий збір?
    05.11.2021343
  • Особливості діяльності ФОП, що надає бухпослуги
    Яких умов має дотримуватися ФОП, щоб здійснювати діяльність з надання бухгалтерських послуг? Як документально підтверджувати надання своїх послуг іншим ФОПам та юрособам?
    11.05.20213 0855
  • Оплата третьою особою: наслідки
    На розрахунковий рахунок ТОВ надійшли кошти від покупця Петренко П., який скористався послугою ПриватБанку «реєстрові поповнення» і авторизувався не сам, а через телефон іншої людини. В результаті в банківській виписці вказано «... від Петренко П. через Сидоренко С.». Чи можемо в обліку провести платіж і відвантаження на Петренка? Чи правомірна така оплата?
    22.05.20201 470
  • Зміна розміру відрахувань держпідприємств: з якої дати починає діяти?
    Чи має право ДП застосовувати при звітуванні за І квартал 2020 року зменшений норматив відрахування чистого прибутку (передбачений постановою КМУ №349), якщо на момент звітування Постанову було прийнято, оприлюднено, але не опубліковано?
    19.05.2020163