Головна Усі консультації Держрегулювання Підприємництво

Фізособа, що має статус підприємця, може працювати за наймом на посаді керівника товариства

Виконавчий орган ТОВ згідно статуту - директор. Чи можна брати на посаду директора особу, яка має статус фізичної особи-підприємця?

Чинне законодавство України не забороняє фізичній особі-підприємцю працювати за наймом – тобто брати участь в трудових відносинах в якості працівника. Винятками із цього є посади, для яких законом встановлені вимоги щодо несумісності (державні службовці, особи, що проходять службу в органах місцевого самоврядування тощо). Для посади керівника товариства такого обмеження не встановлено.


Таким чином, фізична особа, що має статус підприємця, може працювати за наймом на посаді керівника товариства або підприємства іншого виду.

При цьому слід враховувати, що такий директор не матиме права вчиняти правочини (зокрема, укладати договори) від імені юридичної особи (Товариства) із самим собою як фізичною особою-підприємцем, оскільки вчинення таких правочинів заборонено  частиною третьою статті 238 Цивільного кодексу України. Для вчинення правочину між товариством і таким підприємцем (що є директором товариства) зі сторони товариства повинен виступати інший представник – наприклад інша фізична особа за довіреністю.

 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Підприємництво
Теги:
Підприємці

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі