Відомості, що сформовані програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру, надаються державним адміністратором, зокрема, у вигляді:
виписки з Єдиного державного реєстру (далі - виписка);
витягу з Єдиного державного реєстру (далі - витяг).
Форми запитів на їх отримання затверджені додатками 1 та 2 до Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, затвердженого наказом Мінюсту України від 14.12.2012 р. №1846/5 (далі – Порядок №1846/5).
У формі виписки зазначаються відомості, встановлені п. 2.5 Порядку №1846/5, а у формі витягу – відомості, встановлені п. 3.8 - 3.11 Порядку №1846/5. Витяг, крім форми, відрізняється тим, що містить більш деталізовані відомості про СГД. Обидва документи мають номер і дату складання. Але наразі вони є безстроковими, тобто не мають терміну дії. Натомість, як зазначав Держкомпідприємництва у листі від 12.04.2010 р. №4552, для відомостей Єдиного державного реєстру встановлено такий статус, згідно із яким, якщо відомості, які підлягають внесенню до ЄДР, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані доки до них не внесено відповідних змін. Таким чином, відомості, які надаються з Єдиного державного реєстру у вигляді витягу, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Тому, хоча на практиці часто зустрічається ситуація, коли від СГД вимагають копію або навіть оригінал цих документів, датованих не пізніше, ніж за місяць, така вимога не має під собою нормативного підґрунтя.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити