• Посилання скопійовано

Журнал реєстрації касових ордерів: чи обов’язково його вести?

Чи обов’язково підприємству вести журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (додаток 4), якщо під час розрахунків з покупцями використовується РРО, а облік касових операцій ведеться в електронному вигляді в 1С?

Одним із принципів, на яких ґрунтуються бухоблік та фінзвітність, є принцип превалювання сутності над формою, за яким операції обліковуються відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми (ст. 4 Закону про бухоблік).

Тобто, якщо журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів перевіряючи ніколи не вимагали, то це ще не означає, що вести його не потрібно взагалі! 

Однак в п. 24 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Нацбанку від 29.12.2017 р. №148, зазначено, що розрахункові операції, що проводяться відповідно до Закону №265, оформляються згідно з вимогами цього закону.

При цьому, відповідно до п. 33 Положення №148 ПКО та ВКО до передавання до каси реєструються бухгалтером у журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (додаток 4). ВКО, оформлені на підставі видаткових відомостей, реєструються в такому журналі після здійснення виплат, зазначених у видатковій відомості.

Бухгалтер має право також реєструвати касові ордери та видаткові відомості за допомогою комп'ютерних засобів, які забезпечують їхнє формування та роздрукування. У документі «Вкладний аркуш журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових ордерів», який формується та роздруковується за відповідний день, забезпечується формування даних для обліку руху коштів. 

Такий документ також формує бухгалтерська програма «1С». Щоб виявити місце розташування в 1С вкладного аркушу журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових ордерів необхідно звернутися до організації, яка супроводжує (обслуговує) цю програму. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»