• Посилання скопійовано

Чи бере участь поворотна фіндопомога у розрахунку ліміту каси

Підприємство отримує від засновника поворотну безвідсоткову фінансову допомогу. Чи беруть участь у розрахунку ліміту залишку готівки в касі підприємства суми такої допомоги (у складі інших позареалізаційних надходжень)?

Відповідно до п. 1.2 Положення №637 ліміт залишку готівки в касі (далі — ліміт каси) — граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час.

До готівки відноситься сума фактично одержаних готівкових коштів від реалізації товарів, робіт, послуг та позареалізаційні надходження.

Позареалізаційні надходження – це надходження від операцій, що безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна (включаючи основні засоби, нематеріальні активи, продукцію допоміжного та обслуговуючого виробництва), у тому числі погашення дебіторської заборгованості, заборгованості за позиками, безоплатно одержані кошти, відшкодування матеріальних збитків, внески до статутного капіталу, платежі за надане в лізинг (оренду) майно, роялті, дохід (проценти) від володіння корпоративними правами, повернення невикористаних підзвітних сум, інші надходження (п.1.2 Положення №637).

Що належить до «інших надходжень» на законодавчому рівні не предбачено.

У підкатегорії 109.15 ресурсу «ЗІР»* податківці надали уніфіковану відповідь – фінансова допомога (поворотна або безповоротна) у вигляді готівкових коштів відноситься до позареалізаційних надходжень та вважається готівковою виручкою підприємств (підприємців).

*Питання «Чи вважається фінансова допомога (поворотна або безповоротна) у вигляді готівкових коштів готівковою виручкою підприємств (підприємців)?» 

Більш чітка позиція фахівців ДФС щодо саме отриманої фіндопомоги висловлена у листі МГУ ДФС - Центрального офісу з ОВП від 01.03.2016 р. №4882/10/28-10-06-11. Так, роз'яснюючи норми законодавства щодо отримання фінансової допомоги від фізичної особи через касу підприємства, податківці у листі повторили, що фіндопомога є готівкою виручкою. Адже поворотна фіндопомога за своєю суттю є позикою, тоді як у п. 1.2. Положення №637 чітко говориться, що до позареалізаційних надходжень належить готівка для погашення заборгованості за позиками.

Звідси випливає, що не тільки облікована у касі готівка для повернення фінподомоги, але й отримана фіндопомога відноситься до позареалізаційних надходжень, а відтак має враховуватися підприємством при визначені дотримання денного ліміту.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024489
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024683
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705