• Посилання скопійовано

Чи бере участь поворотна фіндопомога у розрахунку ліміту каси

Підприємство отримує від засновника поворотну безвідсоткову фінансову допомогу. Чи беруть участь у розрахунку ліміту залишку готівки в касі підприємства суми такої допомоги (у складі інших позареалізаційних надходжень)?

Відповідно до п. 1.2 Положення №637 ліміт залишку готівки в касі (далі — ліміт каси) — граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час.

До готівки відноситься сума фактично одержаних готівкових коштів від реалізації товарів, робіт, послуг та позареалізаційні надходження.

Позареалізаційні надходження – це надходження від операцій, що безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна (включаючи основні засоби, нематеріальні активи, продукцію допоміжного та обслуговуючого виробництва), у тому числі погашення дебіторської заборгованості, заборгованості за позиками, безоплатно одержані кошти, відшкодування матеріальних збитків, внески до статутного капіталу, платежі за надане в лізинг (оренду) майно, роялті, дохід (проценти) від володіння корпоративними правами, повернення невикористаних підзвітних сум, інші надходження (п.1.2 Положення №637).

Що належить до «інших надходжень» на законодавчому рівні не предбачено.

У підкатегорії 109.15 ресурсу «ЗІР»* податківці надали уніфіковану відповідь – фінансова допомога (поворотна або безповоротна) у вигляді готівкових коштів відноситься до позареалізаційних надходжень та вважається готівковою виручкою підприємств (підприємців).

*Питання «Чи вважається фінансова допомога (поворотна або безповоротна) у вигляді готівкових коштів готівковою виручкою підприємств (підприємців)?» 

Більш чітка позиція фахівців ДФС щодо саме отриманої фіндопомоги висловлена у листі МГУ ДФС - Центрального офісу з ОВП від 01.03.2016 р. №4882/10/28-10-06-11. Так, роз'яснюючи норми законодавства щодо отримання фінансової допомоги від фізичної особи через касу підприємства, податківці у листі повторили, що фіндопомога є готівкою виручкою. Адже поворотна фіндопомога за своєю суттю є позикою, тоді як у п. 1.2. Положення №637 чітко говориться, що до позареалізаційних надходжень належить готівка для погашення заборгованості за позиками.

Звідси випливає, що не тільки облікована у касі готівка для повернення фінподомоги, але й отримана фіндопомога відноситься до позареалізаційних надходжень, а відтак має враховуватися підприємством при визначені дотримання денного ліміту.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»