• Посилання скопійовано

Ограничения наличных расчетов не распространяются на расчеты корпоративными карточками

Покупая ТМЦ в магазине рассчитались корпоративной карточкой предприятия, оформленной на директора. Сумма свыше 10 тис. грн. Поставщик ТМЦ настаивает, что превышен лимит. Распространяется ли это ограничение на расчеты корпоративными карточками без снятия налички?

Ограничения наличных расчетов, установленные постановлением Правления НБУ от 06.06.2013 г. № 210, не распространяются на расчеты, которые осуществляются с применением электронных платежных средств (корпоративных карт), так как такие расчеты являются безналичными. На это также обращает внимание главный фискальный орган в Базе знаний "ЗІР", подкатегория 109.13.

Напомним, что согласно требованиям п. 2.3 Положения о ведении кассовых операций в национальной валюте в Украине, утвержденного постановлением Правления НБУ от 15.12.2004 г. №637, предприятия (предприниматели) имеют право осуществлять расчеты наличными денежными средствами между собой или с физическими лицами в течение одного дня по одному или нескольким платежным документам в пределах сумм, установленных постановлением Правления НБУ от 06.06.2013 г. № 210 (между предприятиями (предпринимателями) - 10 тис. грн).

Эти ограничения касаются также расчетов при оплате за товары, которые приобретены на производственные (хозяйственные) нужды за счет наличных денежных средств, полученных с помощью электронного платежного средства.

Таким образом, если бы подотчетное лицо предприятия рассчиталось с другим предприятием не посредством корпоративной карты, а наличными денежными средствами, предварительно снятыми с этой карты, то на такую операцию распространялось бы ограничение в 10 тис. грн. и превышение этой суммы в расчетах являлось бы нарушением.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20248362
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202448
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 433
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024109
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202488