Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

РРО у підприємців на єдиному податку: особливості застосування

В яких випадках підприємці зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій?

Відповідно до ст. 3 Закону про РРО суб'єкти господарювання, зокрема підприємці, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані застосовувати РРО. Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім ПКУ, не допускається.


 

Тепер відповідно до оновленої редакції п. 296.10 ПКУ РРО будуть застосовуватись платниками ЄП другої та третьої груп. Від застосування РРО звільнено лише другу і третю (фізособи - підприємці) групи, які здійснюють діяльність на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі  а також платників ЄП першої групи. А це означає, що платники ЄП другої та третьої груп, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) не на ринках і не через засоби пересувної мережі, будуть працювати з касовими апаратами.

Обов'язковість до застосування РРО згідно п. 1 розділу II Закону № 71 набирає чинності:

- для платників ЄП третьої групи - з 1 липня 2015 року;

- для платників ЄП другої групи - з 1 січня 2016 року.

Для тих платників ЄП, які за власним бажанням з 1 січня 2015 р. до 30 червня 2015 р. включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, передбачено звільнення до 1 січня 2017 року від перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО .

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
1 група ЄП , 2 група ЄП , 3 група ЄП , Єдиний податок , Каса , Підприємці , РРО

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі