• Посилання скопійовано

Як вказувати в чеках ПРРО назву алкогольних напоїв?

Як вказувати в чеках ПРРО назви алкогольних напоїв - англійськими чи українськими літерами? Як правильно скорочувати назви та вказувати об'єм напоїв і чи потрібно вказувати країну-виробника?

Форму та зміст фіскального касового чека на товари (послуги) та інших розрахункових документів, надання покупцю яких є обов’язковим, встановлено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 №13.

Пунктом 2 розд. II Положення №13 передбачено, що при реалізації товарів (послуг) обов’язковим реквізитом у фіскальному чеку є, зокрема, назва товару (послуги)/спрощена назва товару (послуги).

В свою чергу:

Звертаємо увагу, що спрощена назва товару зазначається у випадку, визначеному абз. другим п. 2 ст. 3 Закону Про РРО, зокрема ФОП, які є платниками ЄП та не зареєстровані платниками ПДВ, при продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або наданні послуг.

Тобто при продажу підакцизних товарів не можна вказати назву однорідної групи товарів, наприклад, «горілка». Потрібно буде вказати найменування конкретної одиниці підакцизного товару, яка наявна в обліку СГ.

Чи потрібно зазначати об’єм? В обліку СГ може бути одна і та ж позиція, але різного об’єму, тому об’єм пляшки доцільно зазначити.

Чи потрібно вказувати країну-виробника? Положення №13 не визначає вимог щодо зазначення країни-виробника. Однак якщо СГ для ідентифікації товару хоче додати країну-виробника, то він може це зробити.

Чи можна скорочувати? Кількість символів в фіскальному чеку обмежена, тому за необхідності СГ може скорочувати назву товару. Проте, таке скорочення має дозволити ідентифікувати товар. Наприклад, «горілка НАЗВА Б (НАЗВА БРЕНДА)». Скорочення «гор.» недопустиме, тому що може бути прочитане як «горіхи», «горошок», «горілка» і таке інше. Вимоги до скорочень можна переглянути у лист ДПАУ від 04.08.1999 №11474/7/23-3117.

Яку мову використовувати? Підприємства, установи та організації всіх форм власності, ФОПи, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених ч. третьою ст. 30 Закону про забезпечення функціонування української мови як державної), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у т. ч. через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами (ч. 2 ст. 30 Закону про забезпечення функціонування української мови як державної).

Саме така позиція ДПС викладена в ЗІР 109.10: «Чи мають право СГ здійснювати програмування РРО/ПРРО та видавати фіскальний касовий чек на іноземній мові або на мові національних меншин?».

Тобто, в фіскальному чеку СГ повинен навести назву товару державною мовою, дублюючи її також іноземною мовою. Тому назву алкогольного напою в фіскальному чеку можна, наприклад, зазначити так - «горілка НАЗВА Б/NAME В, 40%, 0,7 л».

Висновки:

  • Назва товару в фіскальному чеку повинна відображати споживчі ознаки товару та однозначно його ідентифікувати. Для підакцизних товарів не можна використовувати узагальнені назви, як-от «вино» чи «горілка». Необхідно вказувати повну назву, яка є в обліку СГ. Фактично, ця назва наведена в документах на придбання товару;
  • Скорочувати назву дозволено, але лише так, щоб вона залишалася зрозумілою та дозволяла однозначно ідентифікувати товар (наприклад, «Горілка НАЗВА Б (НАЗВА БРЕНДА)», а не просто «гор.»). Об'єм пляшки доцільно вказувати, особливо якщо в асортименті є однакові напої різного об'єму. Зазначати назву країни-виробника у фіскальному чеку не обов’язково, але за бажанням та у разі наявності технічної можливості, СГ її може вказати;
  • Назва товару має бути вказана українською мовою. Дозволяється додатково дублювати її іноземною мовою.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як вказувати в чеках ПРРО назву алкогольних напоїв?
    Як вказувати в чеках ПРРО назви алкогольних напоїв - англійськими чи українськими літерами? Як правильно скорочувати назви та вказувати об'єм напоїв і чи потрібно вказувати країну-виробника?
    Сьогодні 12:4426
  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202520
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 7131
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202544
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025847