• Посилання скопійовано

Особливості ПРРО при виїзді касира до замовників

ТОВ планує взяти на роботу касира з дистанційним режимом роботи, який має приїздити до замовників із ПРРО, отримувати кошти як попередню оплату за замовлення чи післяоплату, проводити кошти через ПРРО з видачею чека. Чи є така схема «виїзною торгівлею» і яку адресу зазначати в ф. №20-ОПП, в заяві на реєстрацію ПРРО?

Що таке виїзна торгівля, чинним законодавством не визначено. Про це ми писали, приміром, тут.

На практиці під виїзною торгівлею розуміють торгівлю поза основним місцезнаходженням підприємства. З урахуванням такого розуміння, можна вважати, що в розглядуваній ситуації буде виїзна торгівля.

Про особливості реєстрації РРО для подібної ситуації читаємо в ІПК ДПСУ від 19.11.2019 р. №1431/6/99-00-05-04-01-15/ІПК.

Щодо РРО, то в зазначеній ІПК пишуть, що реєструвати РРО потрібно на юридичну адресу суб’єкта господарювання, де РРО зберігається. В заяві на реєстрацію в даних щодо господарської одиниці можна вказувати «Виїзна торгівля».

У такому випадку у РРО, що друкує розрахунковий документ буде запрограмована юридична адреса суб’єкта господарювання та найменування господарської одиниці - «Виїзна торгівля».

Далі в цій же самій ІПК зазначають про портативний РРО, що він може реєструватись за адресою господарської одиниці, де він зберігається. У реєстраційній заяві та у реєстраційному свідоцтві у такому випадку зазначається назва та адреса такої господарської одиниці.

Тобто, згідно з наведеною ІПК для РРО зазначається адреса суб’єкта господарювання і назва господарської одиниці «Виїзна торгівля», а для портативного РРО зазначається як назва, так і адреса господарської одиниці.

Невже для портативного РРО в назві не можна написати «Виїзна торгівля»?

Логіка ІПК незрозуміла.

В будь-якому разі, цей момент нормативними документами не врегульовано. Те, що написано в ІПК — всього лише думка ДПС на конкретний запит. Тому для уникнення непорозумінь доречно отримати з цього питання індивідуальну податкову консультацію.

На наш погляд, якщо взяти за основу цю ІПК, то й у разі реєстрації ПРРО можна зазначити юридичну адресу ТОВ, а в назві написати «Виїзна торгівля».

Щодо форми №20-ОПП, напевно, про будівлю за юридичною адресою ТОВ ця форма вже подавалася. Тому для потреб реєстрації ПРРО подавати ще одну форму №20-ОПП не потрібно. Якщо ж в силу якихось причин ця форма не подавалася на відповідну будівлю, то її подають із зазначенням юридичної адреси ТОВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    Сьогодні 11:04197
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705