Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Як визначити місце провадження діяльності для інтернет-магазину?

ФОП на ІІ групі ЄП торгує товарами через інтернет-магазин, який фізично знаходиться за місцем реєстрації, де ставка ЄП складає 10%. Податкова наполягає на 20% мотивуючи, що це діяльність по всій Україні. ФОП вважає, що діяльність ведеться за місцем реєстрації. Те, що товари придбаваються людьми з інших регіонів, не відносить діяльність на всю Україну. Як правильно?

Перш за все слід сказати, що інтернет-магазин – це по суті є сайт в мережі інтернет, який не має фізичної адреси, а розташовується на сервері, на якому власник сайту замовив послуги хостингу. Відповідно, всі операції в інтернет-магазині фізично відбуваються не за адресою реєстрації ФОП, а на сервері, на якому розташований сайт магазину.

По-друге, товари надсилаються покупцям поштою, при цьому ФОП не має можливості у своїх реєстраційних документах у якості місця провадження діяльності зазначити якесь одне поштове відділення, з якого він відправляє товари покупцям. До того ж покупці отримують товари у різних регіонах України. Таким чином, не можна визначити ані місце відправки товарів, ані місце їх отримання. 

По-третє, таким визначеним місцем провадження діяльності міг би бути реальний магазин, у якому здійснюється фізичне передання товарів покупцям.

Податківці вважають, що якщо підприємець – платник єдиного податку планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнюються – див. тут та тут.

Очевидно, таку саму точку зору вони мають і щодо інтернет-магазину, оскільки немає заздалегідь визначеного місця, де власне здійснюється торгова діяльність, а саме передача товару покупцю.

Оскільки поняття місця провадження господарської діяльності законодавством не визначене, то спорити з податківцями буде важко, якщо вони вже пристали на таку точку зору.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Єдиний податок , Підприємці , ДПСУ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі