Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Продаж автозапчастин у 2021 році: чи потрібен РРО?

ФОП, платник ЄП ІІ групи, отримує як готівкові, так і безготівкові оплати. КВЕД 45.31 та 45.32. Чи потрібно застосовувати РРО або ПРРО у 2021 році?

Відповідно до п. 61 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ до 1 січня 2021 року РРО або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

При цьому, згідно змін які вносяться Законом №1017 з 01.01.2021 року, протягом усього 2021 р. РРО зможуть не застосовувати ФОП-«єдинники» 2-4 груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 МЗП (орієнтовно – 1 320 000 грн.), крім тих, які будуть здійснювати реалізацію:

  • технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Отже, за умови що ФОП 2 групи не перевищував встановлений у п. 61 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ (а раніше п. 296.10 ПКУ) обсяг річного доходу та не здійснює продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (перелік яких наведено тут) РРО він може не застосовувати у 2021 році.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Підприємці , РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі