• Посилання скопійовано

Як засновник має внести кошти для поповнення статутного капіталу готівкою?

Засновники надають кошти для поповнення статутного капіталу. Чи може директор внести їх на рахунок в банк як поповнення статутного капіталу від засновника через директора? Чи треба оформляти ПО в касу підприємства від засновника, а потім касир здаватиме їх в банк (або як виручку, або окремою квитанцією як внесок до статутного капіталу)?

17.06.2018 р. набрав чинності Закон про ТОВ, тому, перш за все, необхідно дотримуватися його вимог. Детальніше про це читайте тут>> 

 

 

Умови поповнення статутного капіталу

Гроші можуть бути вкладом учасника товариства, якщо інше не встановлено законом  (ч. 1 ст. 13 Закону про ТОВ). При цьому збільшення статутного капіталу товариства допускається лише після внесення всіма учасниками товариства своїх вкладів у повному обсязі. Збільшення статутного капіталу товариства, яке володіє часткою у власному статутному капіталі, не допускається (ч. 1-2 ст. 16 Закону про ТОВ).

Статтею 18 Закону про ТОВ передбачено, що учасники товариства можуть збільшити статутний капітал товариства за рахунок додаткових вкладів учасників та/або третіх осіб за рішенням загальних зборів учасників.

Кожний учасник має переважне право зробити додатковий вклад у межах суми збільшення статутного капіталу пропорційно до його частки у статутному капіталі.

У рішенні загальних зборів учасників товариства про залучення додаткових вкладів визначаються:

  • загальна сума збільшення статутного капіталу товариства;
  • коефіцієнт відношення суми збільшення до розміру частки кожного учасника у статутному капіталі;
  • запланований розмір статутного капіталу.

Учасники товариства можуть вносити додаткові вклади протягом строку, встановленого рішенням загальних зборів учасників, але не більше ніж протягом одного року з дня прийняття рішення про залучення додаткових вкладів.

Усе про касу і РРО
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Статутом або одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких взяли участь всі учасники товариства, можуть встановлюватися інші строки для внесення додаткових вкладів. Також може встановлюватися можливість учасників вносити додаткові вклади без дотримання пропорцій їхніх часток у статутному капіталі або право лише певних учасників вносити додаткові вклади. Крім того, може бути виключений етап внесення додаткових вкладів лише тими учасниками товариства, які мають переважне право (ч. 7 ст. 18 Закону про ТОВ).

 

Щодо внесення готівкових коштів

На виконання вимог п. 6 Положення №148 суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

  • між собою - у розмірі до 10 тис. грн включно;
  • з фізособами - у розмірі до 50 тис. грн  включно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи шляхом переказу коштів з одного поточного рахунку на інший або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для їх подальшого переказу на поточні рахунки в банку.

У п. 8 Положення №148 наведено перелік розрахунків, щодо яких вказані обмеження не стосуються. Однак будь-які розрахунки із засновниками до цього переліку не включені.

Тому, якщо розмір внеску засновника перевищує 50 тис. грн, то внести його можна лише через банки або небанківські фінансові установи шляхом:

  • переказу коштів з поточного рахунку засновника  на поточний рахунок підприємства;
  • внесення готівкових коштів для їх подальшого переказу на поточні рахунки підприємства.

Розрахунки суб'єктів господарювання та фізосіб шляхом внесення готівки до банків або небанківських фінансових установ для її подальшого переказу на поточні рахунки для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів – безготівковими (п. 10 Положення №148).

Якщо розмір внеску засновника не перевищує 50 тис. грн, то внести його можна готівкою до каси підприємства на підставі належним чином оформленого прибуткового касового ордера. У подальшому отримані кошти здаються до обслуговуючого банку із записом у реквізиті «призначення платежу» прибуткового документа банка «внесок до статутного капіталу».

У разі, якщо штатним розписом підприємства не передбачено посади касира, виконання його обов'язків покладають на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладається договір про повну матеріальну відповідальність, відповідно до письмового розпорядження керівника (абз. 5 п. 45 Положення №148).

Тобто, виконання обов’язків касира може виконувати безпосередньо директор. Про те, хто може здавати готівку до банку, читайте тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024559
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705