Норми ЦКУ передбачають можливість укладання договору за спрощеною формою.
Так, у ст. 205 ЦКУ зазначено, що правочини можуть вчинятися в усній або в письмовій формі. Відповідно до ст. 206 ЦКУ усно можуть вчинятися правочини, які повністю виконуються сторонами у момент їх вчинення, тобто коли оплата та надання послуги (проведення ігор) відбувається одночасно (прийняли оплату від клієнта – і одразу надали йому послугу – провели гру, або навпаки, оплата від клієнта приймається відразу ж після закінчення гри).
Вимоги до письмової форми договору викладено у ст. 207 ЦКУ. Для того, щоб форма правочину вважалася письмовою, його зміст повинен бути зафіксований в одному чи кількох документах, листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. При цьому окремий документ з назвою «договір» не оформляється. Отже, немає необхідності оформлювати окремі договори з кожним клієнтом, а робити це за бажанням сторін.
На практиці в абсолютній більшості випадків правочини з надання послуг супроводжуються випискою рахунків на оплату, а їх виконання підтверджується актами наданих послуг. Безготівкова оплата підтверджується виписками банків з поточних рахунків контрагентів.
Також умовою письмової форми правочину є наявність на документах підписів сторін. Як правило, акти містять підписи обох сторін правочину, до того ж підпис є обов'язковим реквізитом документа згідно з ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік. Рахунок зазвичай пдприсується лише виконавцем.
Отже, у даному випадку ФОП може розробити власну форму документа, який буде підтверджувати факт надання послуг щодо проведення ігор. Він може називатися – «акт», мати найпростішу форму, але достатню для того, щоб підтвердити факт надання певних послуг (обсяг інформації про вид послуг визначається за бажанням сторін), вартість послуг, ідентифікувати сторони договору. Форма такого документа не залежить від форми оплати послуг – готівка або безготівковий переказ.
Юрособі можна надавати рахунок з реквізитами для оплати та акт наданих послуг. Дещо про розрахункові документи для ФОП на єдиному податку ми писали тут. Зауважимо, що прибуткові касові ордери ФОП не зобов’язаний складати. Факт приймання готівки як оплату за послуги можна підтвердити, зокрема, товарним чеком, у якому вказується найменування та вартість наданої послуги, а також проставляється відмітка про оплату.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись