• Посилання скопійовано

Розрахунок з підприємцем -"єдинником" відбувається електронними коштами: тонкощі обліку доходу

Фізособа-підприємець (ІІІ група єдиного податку) надає послуги розробки сайту кінцевим споживачам - нерезидентам. Розрахунок відбувається електронними коштами через платіжні систему FONDY, LIQPAY тощо. Які нюанси визначення доходу "єдинника"?

Запитання:

Фізособа-підприємець (ІІІ група єдиного податку) надає послуги розробки сайту кінцевим споживачам - нерезидентам. Розрахунок відбувається електронними коштами через платіжні систему FONDY, LIQPAY тощо. Такі електронні кошти у валюті розрахунків (євро, долар, фунти, марки тощо) надходять до фінансової небанківської установи, яка конвертує валюту у гривні та перераховує на поточний рахунок гривневий еквівалент, беручи при цьому комісію.  Які нюанси визначення доходу "єдинника"?

 

Відповідь:

Чи потрібно платнику єдиного податку відслідковувати, коли надійшла валюта та розрахувати дохід за загальним правилом перерахунку доходу, отриманого у валюті?

У "ЗІР" (підкатегорія 107.04) міститься відповідь на запитання: "Чи можуть ФОП – платники ЄП проводити розрахунки через електронні платіжні системи, у тому числі через систему "Web Money" (електронні гроші)?". Податківці вважають, що фізособи – підприємці, платники єдиного податку, не можуть здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) через електронні платіжні системи, у тому числі через систему "Web Money" (електронні гроші), мотивуючи тим, що даний вид розрахунку не належить до грошових розрахунків. Очевидно, що ця відповідь у повній мірі стосується й юросіб – платників єдиного податку ІІІ групи.

У іншому випадку, всі отримані електронні кошти слід буде відобразити окремо в податковій декларації єдиного податку (пп. 296.5.5 ПКУ), більше того – до такого доходу юрособи буде застосована подвійна ставка єдиного податку ІІІ групи; до доходу фізособи-підприємця, платника єдиного податку І-ІІІ груп – ставка 15% (п. 293.4, п. 293.5  ПКУ).

На нашу думку, такий дохід визначатиметься у момент отримання гривневої суми на поточний рахунок платника єдиного податку – у розмірі такої суми. Дохід у валюті, що надійшов до фінансової небанківської установи, не приймається до уваги до того часу, доки він не конвертований у гривню і не отриманий на поточний рахунок, адже він може бути так і не конвертований та не отриманий платником - "єдинником".

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»