Згідно з пп. 291.4.1 ПКУ при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку – фізособою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею, передбаченого законодавством, віку.
Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ПКУ до ІІ групи платників єдиного податку належать фізособи – підприємці, які здійснюють госпдіяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 1,5 млн грн.
Якщо кількість осіб, які перебувають з платниками єдиного податку ІІ групи у трудових відносинах, кожного місяця кварталу була різною та враховуючи, що для таких платників єдиного податку однією з основних умов перебування на спрощеній системі оподаткування є одночасне неперевищення 10-ти осіб, то у полі "Фактична чисельність працівників у звітному періоді" податкової декларації платника єдиного податку – фізособи – підприємця зазначається найбільша кількість працівників за будь-який місяць податкового (звітного) періоду.
Отже, працівники, що знаходяться у декретній відпустці, до загальної кількості працівників не враховуються. І якщо у якомусь з місяців було більше ніж 10 працівників, то слід враховувати й відображати у звітності найбільшу кількість працівників за будь-який місяць податкового (звітного) періоду.
Середньооблікова кількість працівників визначається відповідно до п. 3.2.1 Інструкції №286. Середньооблікова кількість штатних працівників за місяць обчислюється шляхом підсумовування кількості штатних працівників облікового складу за кожний календарний день звітного місяця, тобто з 1 по 30 або 31 число (для лютого - по 28 або 29), включаючи вихідні, святкові та неробочі дні, і ділення одержаної суми на число календарних днів звітного місяця.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись