Договір
Договір укладений між юридичною та фізичною особою укладається у письмовій формі (ч. 2 ст. 208 ЦКУ).
Необхідність нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу встановлено лише для договірів купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.
Однак, Постановою №1388 встановлено, що для державної реєстрації (перереєстрації транспортного засобу) необхідно мати документ, що підтверджує правомірність придбання транспотрного засобу. До таких документів можуть бути віднесені:
- договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках;
- договори, укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС;
- нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу.
Отже, ЦКУ не визначено необхідність нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу транспортного засобу між юридичною та фізичною особою, проте така необхідність може виникнути при державній перереєстрації транспортного засобу.
ПДВ
Якщо постачання ОЗ (як виробничих, так і невиробничих) здійснюється на митній території України, то це є оподатковуваною операцією згідно з п. 185.1 та п. 186.1 ПКУ. За загальним правилом ст. 187 ПКУ, датою виникнення ПЗ з ПДВ буде дата першої події.
База оподаткування ПДВ визначається виходячи з договірної вартості ОЗ, встановленої в договорі купівлі-продажу. Відповідно до абз. 2 п. 188.1 ПКУ: база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижчою від балансової (залишкової) вартості за даними бухобліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції. В даному випадку податкові зобов’язання донараховувати не потрібно, оскільки вартість реалізації вища за балансову (залишкову) вартість необоротного активу, що реалізується.
Оскільки операція з реалізації необоротного активу оподатковується ПДВ і є господарською діяльністю (згідно з визначенням у пп. 14.1.37 ПКУ), то нараховувати ПЗ за раніше відображеним податковим кредитом (чи коригувати його) не потрібно.
Єдиний податок
Згідно з п. 292-1.1 ПКУ об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди. Відповідно реалізація об’єкту ОЗ не вплине на розрахунок єдиного податку.
Розрахунок частки сільгосптоваровиробництва здійснюється за наказом Мінагрополітики від 26.12.2011 р. №772. Згідно з формами Розрахунку, затвердженої цим наказом, загальна сума доходу сільськогосподарського товаровиробника зменшується на суму доходу, отриману від реалізації основних засобів, які перебували на балансі підприємства більше 24 місяців до місяця, в якому здійснюється їх продаж (дохід від продажу комбайну відображається у рядку 3.4 Розрахунку). Якщо цей комбайн придбано у 2007 році, то дохід від його продажу не буде включатися до скоригованого доходу сільськогосподарського товаровиробника (рядок 4 Розрахунку) для цілей розрахунку частки сільгосптоваровиробництва (рядок 5 Розрахунку).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити