• Посилання скопійовано

Торгівля пивом “за дорученням” загрожуватиме штрафом

Два приватних підприємці є "єдинниками" ІІ групи. Один орендує приміщення в іншого. В одного вид діяльності: торгівля харчовими продуктами та підакцизними товарами (є ліцензія на пиво). В другого – торгівля харчовими продуктами. Чи має право другий підприємець надавати послуги (торгувати пивом) іншого? Як це оформити?

Відзначимо, що відповідно до ч. 21-23 ст. 15 Закону України від 19.12.95 р. №481/95-BP   “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання. 

У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами). 

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

Відтак, якщо ліцензія (за умовами запитання) видана на першого підприємця (персоніфікована), то саме він має право торгувати пивом. Другий підприємець не може скористатись цією ліцензією та торгувати пивом ні від власного імені, ні від імені першого підприємця, навіть на підставі договору комісії чи доручення. Це буде вважатись роздрібною торгівлею пивом без ліцензії, за що передбачений штраф у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень (абзац 5 частини 2 статті 17 Закону №481). Окрім того, здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10 000 гривень (абзац 7 частини 2 статті 17 Закону № 481).

Проте, враховуючи ситуацію з орендою приміщення, то ми не виключаємо можливості здійснювати торгівлю і  харчовими продуктами, і пивом в одному приміщенні однією особою - найманим працівником підприємця або самим таким підприємцем, але лише тим, який має відповідну ліцензію. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»