Щодо можливості надання послуг підприємцями - плтниками ЄП ІІ групи є дуже стала, але фіскальна позиція податківців. Ми про це писали, зокрема, тут.
Однією з умов перебування підприємців на ІІ групі платників ЄП є здійснення госпдіяльності з надання послуг (у тому числі побутових) платникам єдиного податку та/або населенню. При цьому поняття «населення» не встановлене ПКУ, а використовується у загальному значенні: це сукупність людей, які перебувають у межах певної держави і підлягають її юрисдикції. До складу населення входять громадяни цієї держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час, особи без громадянства та особи з подвійним і більше громадянством.
Таким чином, підприємець, який перебуває на спрощеній системі на ІІ групі, не має права надавати послуги лише такому громадянину-нерезиденту, що знаходиться за межами території України (та і то, ризикує він лише статусом платника ЄП). А на території України заборони надавати послуги фізособам-нерезидентам для таких підприємців немає. І це логічно, адже нечасто фізособа, яка надає послуги іншим фізособам, вимагає з них паспорт на підтвердження громадянства України.
Щодо можливості продавати юрособам-нерезидентам товари, то обмежень стосовно здійснення ЗЕД-торгівлі для платників ЄП ІІ групи не встановлено (див.: тут). Отже, такий підприємець може без обмежень торгувати із нерезидентами товарами, головне, не порушувати при цьому інші норми застосування спрощеної системи оподаткування (щодо форми та обсягу розрахунків тощо).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити