• Посилання скопійовано

Особливості застосування РРО у 2016 році платником єдиного подакту ІІ групи

Підприємець-"єдинник" отримав за 2015 р. дохід понад 1 млн грн, але протягом 2015 р. він застосовував безготівкову форму розрахунків. З 01.01.2016 р. він вже використовує готівкову форму розрахунків з покупцями. Чи треба застосовувати РРО? Яка відповідальність за не проведення розрахунків через РРО?

За нормою п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;
  • другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. 

Цією ж нормою ПКУ встановлено, що у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн, застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. 

При цьому застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Але для ІІ групи слід взяти до уваги, що відповідно до абзацу 6 пункту 1 розділу II від 28.12.2014 р. Закону №71-VIII застосування реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку другої групи набирає чинності  з 1 січня 2016 року.

Тож виходить, що при перевищенні доходу в 1 млн грн у 2015 році, обов’язок єдинника ІІ групи застосовувати РРО при проведенні готівкових розрахунків почав діяти з 01.01.2016 року.

Тому, тільки у разі не проведення готівкових розрахунків з 01.01.2016 року, такий підприємець мав право не застосовувати РРО. Нагадаємо, що п. 12 ст. 9 Закону про РРО встановлено: якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо), то РРО не застосовується. 

Але у разі вирішення проводити розрахунки з покупцями готівковим способом платник єдиного податку при перевищенні доходу в 1 млн грн у 2015 році має застосовувати РРО у 2016 році, починаючи з першої готівкової операції, не зважаючи на обсяг отриманого доходу протягом 2016 року. 

Також з цього приводу є роз’яснення податківців у під категорії 107.04 ЗІР: "фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої групи у разі перевищення обсягу доходу 1 000 000 гривень у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.2016 при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування реєстраторів розрахункових операцій".

За непроведення розрахункових операцій через РРО до підприємця може бути застосовано відповідальність, яку встановлено ст. 17 Закону про РРО. Відповідно до пункту 1 статті 17 Закону про РРО у разі встановлення протягом календарного року під час проведення перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи, до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних податкових органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

  • вчинене вперше - 1 гривня;
  • за кожне наступне вчинене порушення - 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»