• Посилання скопійовано

Єдинник IV групи – власник нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку сплачує земельний податок

Єдинник IV групи (власник) здає в оренду нежитлове приміщення у багатоквартирному будинку. Документів на право власності на земельну ділянку під богатоквартирним будинком у власника приміщення немає. Чи повинен він сплачувати земельний податок у 2016 р.?

Враховуючи те, що статтю 276 ПКУ було виключено ще на підставі Закону України № 71-VIII від 28.12.2014 р., то, починаючи з 01.01.2015 р. ця стаття вже не діє. А отже, правила сплати земельного податку власниками приміщень у багатоквартирних будинках, починаючи з 2015 року не змінилися.

Щодо оформлення права власності на земельну ділянку. Як роз’яснюють податківці в «ЗІР» (код консультації 112.01, відповідь на запитання «Чи є платниками земельного податку ЮО, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, в тому числі якщо вони є власниками будівель (споруд) або їх частин, що розташовані на таких земельних ділянках?»),  при переході права власності на будівлю, споруду (їх частин) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку. Обов’язок зі сплати податку за земельні ділянки під таким нерухомим майном, виникає з моменту державної реєстрації права на таку земельну ділянку.

Використання земельної ділянки без оформлення відповідного права є порушенням законодавства. Відповідальність за порушення земельного законодавства передбачена ст. 144 Земельним кодексом України. Так, у разі виявлення порушень відповідно до закону на порушника складається протокол і встановлюється термін для усунення порушень. У разі не виконання протягом зазначеного строку вимог щодо припинення порушення земельного законодавства, матеріали передаються до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування для припинення права користування земельною ділянкою.

Юридичним особи, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, в тому числі якщо вони є власниками будівель (споруд) або їх частин, необхідно звернутися до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації права власності на такі земельні ділянки.

Але ще раз підкреслюємо – підставою для сплати земельного податку є дані Земельного кадастру. І до оформлення права власності на земельну ділянку про жодну сплату цього податку не йдеться

Щодо сплати земельного податку платникам ЄП 4 групи. Щодо сплати земельного податку єдинниками існує пільга, встановлена пп. 4 п. 297.1 ПКУ. Але для 4 групи платників ЄП вона встановлена виключно для тих земельних ділянок, які використовуються такими платниками з метою сільськогосподарського товаровиробництва.  

І, як роз’яснюють податківці, щодо інших земельних ділянок, зокрема, під адміністративними будівлями (офісами), збутовими і решта невиробничими приміщеннями, такий платник має сплачувати земельний податок на загальних підставах. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»