• Посилання скопійовано

Банк видає готівкову інвалюту з поточного рахунку підприємця на підставі заяви

Фізособа-підприємець, платник єдиного податку збирається у відрядження за кордон. Які при цьому документи потрібно подати до банку, щоб отримати валюту на відрядження? Валюта на розрахунковому рахунку підприємця є, контракт з іноземною компанію також оформлено

Правила використання готівкової іноземної валюти з поточних рахунків для забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон резидентами - фізичними особами - підприємцями встановлені розділом 2 Правил  використання готівкової іноземної валюти на території України, затверджених постановою Правління НБУ від 30.05.2007 р. №200.

Резиденти - фізичні  особи-підприємці мають право використовувати з поточних рахунків готівкову іноземну валюту  для  забезпечення  витрат  на  відрядження  працівників за кордон,  а також на представницькі витрати (організацію  офіційних заходів за кордоном).


 

Уповноважений  банк здійснює видачу готівкової іноземної валюти  з  поточного   рахунку  підприємця  на  підставі  заяви на видачу готівки, доручення повноважному представнику на отримання іноземної  валюти в касі уповноваженого банку та листа-розрахунку, який містить такі дані:

- прізвище, ім'я  та  по  батькові  (за  наявності)  осіб,  які виїжджають за кордон;

- розрахунок витрат.

Уповноважений банк залишає в касових документах документи, на підставі  яких  здійснюється видача з поточного рахунку готівкової іноземної валюти.

Підприємці мають  право  використовувати  з поточного рахунку іноземну валюту для придбання дорожніх чеків на суму, що відповідає  витратам  на відрядження  і  представницьким  витратам,  на  підставі  заяви на видачу дорожніх чеків, оформленої у довільній формі, і розрахунку витрат.

Одному  працівнику  (резиденту чи нерезиденту) може бути видано іноземну валюту готівкою та/або дорожні  чеки  на  загальну суму,  що  не  перевищує норм вивезення іноземної валюти (дорожніх чеків),  установлених  нормативно-правовими  актами  Національного банку,  що регулюють переміщення іноземної валюти (дорожніх чеків) через митний кордон України (далі -  нормативно-правові  акти  про переміщення валюти). 

Відшкодування  працівнику-резиденту,  який  перебував  у відрядженні за кордоном,  витрат власних коштів в іноземній валюті здійснюється відповідно до законодавства України у валюті України за  офіційним  курсом  гривні  до  іноземних  валют,  установленим Національним   банком   на день  виплати  зазначених  коштів,  а працівнику-нерезиденту,  на його бажання, - як в іноземній валюті, так і у валюті України.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»