Згідно з пп. 298.1.2 ПКУ зареєстровані в установленому порядку ФОПи, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки ЄП, встановленої для I або II групи, вважаються платниками ЄП з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.
Тобто у місяці реєстрації ФОП — платник ЄП ІІ групи перебуває на загальній системі оподаткування, відповідно у цьому місяці сплачувати ЄП не потрібно. У разі відсутності доходу в цьому місяці сплата ЄСВ не є обов'язковою.
Нагадаємо, що ФОПи, які перебувають на загальній системі оподаткування, є платниками ПДФО. Об'єктом оподаткування ПДФО для них є чистий оподатковуваний дохід, який визначається як різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка в грошовій та негрошовій формах) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такого ФОП (пп. 177.2 ПКУ).
ВЗ за ставкою 5% також сплачується від чистого оподатковуваного доходу (пп. «1» п. 1.3 пп. 16-1 підрозд. 10 Перехідних положень ПКУ). Для ФОП на загальній системі ВЗ сплачується за підсумками року протягом 10 календарних днів після подання річної декларації.
Тобто, якщо доходів у листопаді не було, то і ВЗ, і ПДФО сплачувати за цей місяць не потрібно.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 139 грн/міс
Передплатити