• Посилання скопійовано

Облік доходу "єдинника": суми заокруглень у Z-звіті РРО та дані Е-кабінету

З 01.03.2025 р. при роздрукуванні денного звіту щодо РРО з’явились такі поля як «Заокруглення в плюс» і «Заокруглення в мінус». Але в Е-кабінеті ці заокруглення не відображаються, що призводить до різниці суми виручки. Яку з двох сум визнавати доходом платника єдиного податку ІІ групи?

Відповідно до пп. 292.1 ПКУ, доходом платника єдиного податку для фізичної особи-підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пп. 292.3 ПКУ.

Згідно з пп. 291.6 ПКУ, платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі - готівковій або безготівковій (у тому числі з використанням електронних грошей).

Згідно з пп. 292.13 ПКУ дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 ПКУ.

Так, пп. 296.1 ПКУ встановлено що фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. 

Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет. 

Разом з тим, облік доходів і витрат у довільній формі (в паперовому вигляді (зошиті, журналі тощо), в електронному вигляді (в електронній таблиці у файлі Excel, Word тощо) чи через електронний кабінет) не скасовують обов'язку дотримуватися платниками єдиного податку першої - третьої груп (неплатниками ПДВ) вимог щодо ведення обліку доходів та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів та їх належне зберігання у відповідності до норм пп. 44.1 ПКУ

Дані обліку використовуються платниками податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця.

Таким чином, у разі ведення обліку доходів та витрат через електронний кабінет, відображена в ньому виручка, отримана в грощовій формі, і буде визнана доходом, який підлягає відображенню в податковій декларації платника єдиного податку.

Отже,  доходом платника єдиного податку ІІ групи визнається виручка, отримана в грошовій формі (готівковій або безготівковій), відображена в обліку через електронний кабінет на підставі первинних документів. Заокруглення в Z-звіті РРО, які не відображаються в електронному кабінеті, не враховуються при визначенні доходу для податкової декларації.

Світлана Яценко

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Розрахунки ФОПа корпоративною карткою та їх підтвердження
    ФОП на ІІІ групі ЄП оплачує товари в інтернет-магазині корпоративною карткою, прив'язаною до підприємницького рахунку. Чи прирівнюється така операція до розрахунку безпосередньо з рахунку IBAN? Які первинні документи (накладна, чек тощо) потрібні для підтвердження таких витрат?
    18.07.2025147
  • Послуги від ФОПа І групи для ФОПа на ІІ групі: заборона та наслідки
    Чи може фізична особа-підприємець на І групі єдиного податку надати послуги з ремонту обладнання ФОПу на ІІ групі єдиного податку? Які потенційні наслідки такої операції для ФОП – отримувача послуг?
    17.07.20259054
  • Чи звільняються ФОП - "єдиннику" призвані на військову службу від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з ЄП?
    Звільняються ФОП (платники ЄП), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу, на весь період їхньої військової служби (з 1 числа місяця, в якому особу призвано на військову службу, але не раніше 24.02.2022 р., до останнього дня місяця, в якому особу демобілізовано
    16.07.202525
  • Звіт №20-ОПП: взяття на облік за неосновним місцем
    ФОП на ІІ групі ЄП, зареєстрований за основним місцем обліку в м. Біла Церква, відкрив торговельну точку в м. Києві. Чи потрібно при поданні повідомлення за формою №20-ОПП про цей об'єкт оподаткування ставити позначку в графі 11 «Прошу взяти на облік за неосновним місцем обліку»? Чи є ця дія обов’язковою?
    15.07.202542
  • Виправлення помилки в уточнюючій декларації з ЄП
    ФОП подав уточнюючу декларацію з ЄП за ІІІ кв. 2024 р., але в розділі VI допустив помилку. У рядок 15 переніс на 1000 грн більше, ніж вказано у звітній декларації. Мав перенести 15 000 грн, а написав 16 000 грн, відповідно рядок 18 мав бути 5 000, а нарахували 6 000. Як виправити подану уточнюючу? Чи донараховувати штраф 3% в рядку 19?
    11.07.2025164