• Посилання скопійовано

Підприємець подає річну декларацію, якщо його дохід за звітний рік не перевищив 1 млн грн

Яку декларацію має подати підприємець на єдиному податку 2-ї групи - квартальну чи річну?

Відповідно до п. 296.2 ПКУ, платники єдиного податку другої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 ПКУ.

Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4  ПКУ (для платника другої групи – 1 млн грн), та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку третьої або п'ятої групи.

Згідно із пп. 296.5.1  ПКУ платники єдиного податку другої групи подають до органу державної податкової служби податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4  ПКУ, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку третьої або п'ятої групи. При цьому у податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку, зокрема, другої групи, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків, обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку, обраною згідно з умовами, визначеними гл. 1  р. XIV ПКУ, авансові внески, встановлені п. 295.1 ст. 295 ПКУ.

Подання податкової декларації у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, звільняє платників другої групи від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду. Відповідно до пп. 49.18.2 ПКУ та пп. 49.18.3 ПКУ  податкові декларації, крім випадків,прямо  передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: 

 - календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); 

 - календарному року, крім випадків, передбачених пп. 49.18.4 та 49.18.5 ПКУ (для  платників податків на доходи фізичних осіб) - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Таким чином, якщо ФОП другої групи не перевищив дозволений обсяг доходу 1 млн.грн., він має подату річну декларацію з єдиного податку в строк до 1 березня наступного року.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»