• Посилання скопійовано

Безкоштовне отримання генераторів підприємством на єдиному податку

Приватне підприємство, платник ЄП за ставкою 2% згідно з актом приймання-передачі гуманітарної (благодійної) допомоги отримує генератори (в акті вартість відсутня). Як оприбуткувати такі генератори? Чи виникає дохід? Чи є об’єкт оподаткування для ЄП - 2%?

Частіше за все підприємства безкоштовно отримують генератори, як гуманітарну допомогу, яка оформляється аналогічними документами, що і для безоплатної передачі. Тобто, комісія підприємства, яке отримало генератор має скласти акт приймання-передачі основних засобів. 

 

Як оприбуткувати генератори, якщо в акті відсутня їх вартість?

Якщо в супровідних документах не зазначена вартість безкоштовно переданого генератора, для зарахування його на баланс треба оцінити його за справедливою (ринковою) вартістю.

Первісна вартість безоплатно отриманих  основних  засобів дорівнює  їх справедливій вартості на дату отримання з урахуванням витрат, передбачених  п. 8 П(С)БО 7 (п. 10 П(С)БО 7).

Для проведення оцінки генератора можна залучити незалежного експерта або це може зробити створена на підприємстві комісія, яка і складала акт акт приймання-передачі основних засобів. Для цього в наказі, яким затверджувався склад комісії, доречно окремим пунктом уповноважити комісію провести оцінювання безкоштовно отриманого генератора та зафіксувати його результати в документі, на кшталт акту оцінки мана (складеного в довільній формі) проте з дотриманням реквізитів необхідних для первинного документу (ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік). 

 

Чи виникає дохід? 

В подальшому потрібно буде нараховувати дохід в сумі, пропорційній нарахованій амортизації вартості безоплатно отриманого генератора.

 

Чи є об’єкт оподаткування ЄП 2%?

Згідно з пп. 292.3 ПКУ, безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

Отже, вважаємо, що безкоштовно отримані підприємством генератори, як гуманітарна допомога, за актом приймання-передачі основних засобів, є об’єктом оподаткування єдиним податком за ставкою 2%.

 

Які бухгалтерські проведення за даною операцією?

В обліку безоплатно отримані генератори відображаються такими проведеннями:

  • Дт 10,11 Кт 424 – на суму справедливої вартості безоплатно отриманого генератора;
  • Дт 424 Кт 745 - на суму нарахового доходу, пропорційно нарахованій амортизації по безоплатно отриманому генератору.

 *** 

Додатково читайте тут (на даний час стаття актуальна).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Ресторанне господарство "єдинника" ІІ групи: обслуговування юросіб
    Чи може ФОП на ІІ групі ЄП з КВЕДом 56.10 "Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування" приймати замовлення на ресторанне обслуговування (у своєму приміщенні) від держустанови або юрособи на загальній системі? Як правильно оформити такі відносини? Які документи є обов'язковими і як мають проводитись розрахунки, зокрема, безготівково?
    Сьогодні 14:0132
  • ФОП - "єдинник" організовує семінар за кордоном: чи можна?
    ФОП на ІІІ групі ЄП (без ПДВ, основний КВЕД 82.30) організовує виїздний закордонний семінар. Немає можливості офіційних платежів за кордоном, адже провадження підприємницької діяльності має бути на території України. Погодили інший формат оплати за межами країни. Але сам трансфер (Київ - Вроцлав) хочуть сплатити офіційно з р/р. Які ризики для ФОПа при даній операції? Тобто сплата транспортних послуг для інших людей - учасників семінару. Актом перевізник закриє, проте є сумніви, чи не виникнуть проблеми?
    Сьогодні 11:1521
  • ФОП-«єдинник» переходить на загальну систему оподаткування: коли реєструватися платником ПДВ?
    ФОП – платник єдиного податку (ЄП) II групи перевищив річний ліміт доходу та переходить на загальну систему оподаткування з наступного кварталу. В який строк необхідно подати заяву про реєстрацію платником ПДВ: одночасно із заявою про відмову від ЄП чи з першого числа кварталу, в якому відбудеться перехід?
    19.06.202526
  • «Перехідний дохід» при зміні групи ЄП: як врахувати?
    ФОП - платник ЄП ІІ групи хоче з 01.07.2025 р. перейти на І групу ЄП. Для цього потрібно подати заяву до 15.06.2025 р. Є заборгованість. Контрагенти будуть здійснювати оплату в період з 16.06.2025 по 30.06.2025 р. за КВЕДами, дозволеними на ІІ групі, але заборонені для І. Як в даному випадку врахувати доходи та подати заяву?
    16.06.202527
  • Чи повинні «єдинники» ІІ-ІІІ груп вести облік товарних запасів та застосовувати РРО у випадку торгівлі лише ПММ в ємностях до 20 літрів?
    Фізособи – підприємці – платники ЄП ІІ-ІІІ групи– неплатники ПДВ, які здійснюють розрахункові операції при реалізації лише паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів, пива, сидру, перрі (без додання спирту) та столових вин зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО, однак не зобов’язані вести облік товарних запасів
    13.06.202540