Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Розподіл витрат при переході на ЄП (2%) серед місяця

15.04.2022 р. підприємство перейшло з загальної системи оподаткування на ЄП (2%). Як враховувати в декларації з податку на прибуток, яка подається за півріччя, витрати, які нараховані в кінці квітня (зарплата, амортизація тощо), але фактично стосуються всього місяця?

Дивимося відповідь податкової на питання в підкатегорії 102.11, ЗІР: «За який звітний період необхідно подати податкову декларація з податку на прибуток підприємств у разі переходу на ЄП 2 відс. доходу з травня місяця?».

Податкова відповідає, що якщо платник податку на прибуток переходить на сплату єдиного податку з травня, він зобов’язаний подати декларацію з податку на прибуток підприємств за звітний період – півріччя. У цій декларації будуть враховані наростаючим підсумком результати діяльності починаючи з 01 січня звітного року по дату переходу на єдиний податок у травні та подати у складі такої декларації фінансову звітність складену за результатами діяльності за цей період.

Тобто, фінзвітність, на підставі якої складається декларації, потрібно складати за період з 01.01.2022 р. по дату переходу – 14.04.2022 р. в розглядуваній нами ситуації.

Але оскільки окремі види витрат, які стосуються всього місячного періоду, нараховуються в кінці місяця, доведеться робити їх розподіл. Причому принципи розподілу залежать від виду витрат.

Наприклад, якщо це амортизація ОЗ, яка нараховується за прямолінійним методом, місячна сума ділиться на кількість календарних днів у місяці (30 у квітні) і множиться на 14, у розглядуваній нами ситуації.

Якщо зарплата нараховується погодинно, вона також розподіляється пропорційно годинам праці між періодом до 14.04.22 включно і з 15.04.22 по 30.04.22 р.

Те саме стосується всіх інших витрат – оренди офісу, вартості електроенергії, використаної протягом місяця тощо.

Оформити такий розподіл можна бухгалтерською довідкою.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Витрати , Єдиний податок

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі