• Посилання скопійовано

Чи може ФОП 2-ї групи продати меблі іноземцю?

ФОП-"єдинник" 2-ї групи виготовляє і продає меблі. Фізособа-нерезидент приїде в Україну і сама буде вивозити ці меблі через кордон в свою країну. Чи може ФОП офіційно продати меблі фізособі-нерезиденту, уклавши валютний контракт і виставивши рахунок в долларах (є валютний рахунок)? Який первинний документ повинен скласти ФОП? Яке буде оподаткування такої операції?

Відповідно до пп. 2 пп. 291.4 ПКУ, друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Як бачимо, діяльність ФОП-єдинника другої групи з виробництва та продажу продукції нічим не обмежена, крім загальних правил власне для другої групи ЄП в цілому. Тож продавати вироблені меблі цей ФОП може будь-кому, в тому числі і фізособі-нерезиденту.

 

Щодо валютного контракту та валютних розрахунків

Відповідно до ст. 1 Закону про ЗЕДзовнішньоекономічна діяльність - діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської  діяльності, а також діяльність державних замовників з оборонного замовлення у випадках, визначених законами України, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території  України, так і за її межами.

Тож, на нашу думку, ФОП-єдинник другої групи має право отримати від фізособи-нерезидента оплату у валюті.

Відповідно до п. 16 Положення  №5,  розрахунки за зовнішньоекономічними операціями здійснюються виключно через рахунки в банках. Тож готівкову валюту від покупця отримувати не можна.

Дохід єдинника, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ПКУ).

У разі отримання виручки в іноземній валюті за надані товари (роботи, послуги) датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів на його поточний рахунок відкритий в іноземній валюті.

Докладніше про це ми писали тут.

У разі отримання  коштів  (виручки) у валюті до складу доходу платника єдиного податку включається вся сума коштів згідно з  інвойсом/контрактом з урахуванням комісії, утриманої банком або міжнародною системою за переказ. Зазначена сума перераховується у гривню  за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання валюти. Нашу консультацію з цього питання див. тут.

ФОП не має обов’язку вести бухоблік, тож він не зобов’язаний складати первинні документи за встановленими формами. Тому ФОП може скласти довільний документ, який підтверджує передання товару покупцеві. За основу можна взяти загальноприйняті форми накладної або акта приймання-передачі ТМЦ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Зарахування на рахунок ФОПа винагороди гіг-спеціаліста
    На рахунок ФОПа надійшла винагорода гіг-спеціаліста. Чи потрібно оподатковувати і сплачувати ЄП 5% та подати декларацію?
    11.04.202424
  • ФОП - платник ЄП отримує авторську винагороду: як оподаткувати?
    Юрособа, платник податку на прибуток, укладає договір про створення на замовлення творів і відчуження виключних майнових прав інтелектуальної власності з ФОП- платником ЄП з групи за ставкою 5%. Під твором мається на увазі інформаційні відео-інструкції, які роз’яснюють користування диджитальними онлайн-платформами, пов'язаними з освітою. ФОП (автор) отримує авторську винагороду. Чи є юридична особа податковим агентом для ФОП? Як оподатковується така винагорода у ФОП?
    10.04.202422
  • Чи може ФОП обрати спрощену систему оподаткування при повторній реєстрації в одному і тому ж місяці?
    ФОП отримав витяг платника єдиного податку 04.03.2024 р. Підприємець є платником єдиного податку ІІ групи з 01.04.2024 р. Діяльність припинено 05.03.2024 р. Чи зможе ФОП обрати спрощену систему оподаткування, зокрема III групу за ставкою 5%, при повторній реєстрації у березні 2024 р.?
    03.04.202429
  • Здача землі в оренду фізособою, а не ФОПом
    ФОП на ІІІ групі ЄП здійснює госпдіяльність з надання в оренду житлової, нежитлової нерухомості, має також земельну ділянку сільгосппризначення. Чи можна передати таку ділянку в оренду від імені фізособи, а не ФОПа?
    14.03.202463
  • Чи може ФОП на ЄП виготовляти вино та продавати його на ярмарках?
    Чи можна ФОПу на ІІ групі ЄП займатися виробництвом вина з покупної сировини? Працівників немає, оборот - 100 тис. грн на рік, виготовлене вино буде продаватися на ярмарках. Чи потрібно застосовувати РРО?
    12.03.202436