• Посилання скопійовано

Податкові наслідки приєднання платника податку на прибуток до платника ІV групи ЄП

ТОВ є платником IV групи ЄП. Чи можливо приєднати до нього ТОВ платника податку на прибуток з річним доходом 130 тис. грн? Які наслідки для "єдинника" і порядок дій при цьому?

Щодо ТОВ - платника податку на прибуток, яке приєднується

У разі приєднання юросіб здійснюється державна реєстрація припинення юросіб, що припиняються у результаті приєднання, та державна реєстрація змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються (ч. 8 ст. 4 Закону №755).

Тобто ТОВ - платник податку на прибуток, яке приєднується, припиняється з дати держреєстрації. Причому відповідно до пп. 137.4.3 ПКУ, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації.

Отже, підприємство, що припиняється, повинне скласти податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, на який припадає дата його приєднання та самостійно здійснити розрахунки з бюджетом.

 

Щодо ТОВ - платника ЄП групи 4, до якого приєднується інше ТОВ, що було платником податку на прибуток

Відповідно до пп. 291.4.3 ПКУ, якщо сільськогосподарський товаровиробник реорганізується шляхом приєднання згідно з відповідними нормами ЦКУ, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює 75% за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на усіх учасників такої реорганізації.

Проте варто зазначити, що в даній ситуації відбувається реорганізація саме ТОВ, яке було платником податку на прибуток і яке приєднується до ТОВ, яке є платником ЄП групи 4. Адже саме щодо нього здійснюється державна реєстрація припинення юридичної особи.

Реорганізація ТОВ платника ЄП групи 4 не здійснюється. Воно і надалі залишається ТОВ платником ЄП групи 4. Щоправда, в Єдиному державному реєстрі здійснюють запис стосовно правонаступництва припиненого ТОВ, яке було платником податку на прибуток. 

Таким чином, норма пп. 291.4.3 ПКУ стосується розрахунку частки для можливості перебувати платником ЄП групи 4 в наступному році після року, в якому була реорганізація. Таким чином, при розрахунку частки враховуються доходи обох ТОВ, отримані за рік реорганізації.

Разом з тим, відповідно до пп. 295.9.5 ПКУ, ТОВ платники ЄП групи 4 зобов’язані у разі, коли протягом податкового (звітного) періоду змінилася площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на неї права власності або користування:

  • уточнити суму податкових зобов’язань з податку на період починаючи з дати набуття (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року;
  • подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним періодом, контролюючим органам за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку.

Таким чином, якщо внаслідок приєднання майна припиненого ТОВ, ТОВ платник ЄП групи 4 набуває права власності та/або користування відповідними сільгоспугіддями чи землями водного фонду, ТОВ платник ЄП групи 4 повинен уточнити податкові зобов’язання з дати набуття такого права до останнього дня податкового (звітного) року, подавши протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним кварталом, уточнену податкову звітність.

Така уточнена звітність включає:

  • загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється ЄП (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), - надається податковій за місцезнаходженням ТОВ (місцем перебування на податковому обліку);
  • звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - податковій за місцем розташування такої земельної ділянки (юридичні особи);
  • відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - податковій за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»