Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску. Тимчасового звільнення від сплати ЄСВ на період перебування підприємця у відпустці, на відміну від ПКУ, Законом про ЄСВ не передбачено. Відповідно платники ЄП першої і другої груп зобов'язані сплачувати єдиний внесок за звітний період — місяць — без жодних винятків. ЄСВ підлягає сплаті не пізніше
20 числа місяця, наступного за звітним періодом, незалежно від фінансового становища платника (див. пп. 4.2.4 Інструкції №21-5, а також лист ПФУ від 02.04.2012 р. №7619/03-30).
Отже, за період відпустки підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та відповідно до п. 295.5 ПКУ протягом одного календарного місяця у році звільнені від сплати авансового платежу ЄП, зобов'язані сплачувати ЄСВ у розмірі не менше від мінімального внеску-1 — «сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця» (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ). Мінімальний страховий внесок у 2013 році становить:
1) з 01.01 до 30.11 — 398,01 грн;
2) з 01.12 до 31.12 — 422,65 грн.
-------------1-----------------
Підприємці — платники ЄП звільняються від сплати єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами (ч. 4 ст. 4 Закону про ЄСВ).
------------------------------------
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити