Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Як «єдиннику» ІІІ групи відобразити доходи щодо еквайрингу в Книзі обліку доходів?

ФОП на ІІІ групі ЄП отримує дохід щодо еквайрингу. Яка сума записується до Книги обліку доходів: загальна за розрахунками за день (відповідно до Z-звіту) чи сума коштів, яка зараховується банком на р/р на наступний день за мінусом комісії банку?

Відповідно до пп. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

При цьому записи у Книзі обліку доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема, про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою (окремо в готівковій та безготівковій формі).

Відповідно до цього ДФС у листі від 18.04.2019 р. №1665/Х/26-15-13-06-12-ІПК зазначає, що якщо при здійсненні розрахунків за товари (роботи, послуги) із використанням платіжних терміналів з суми виручки банком утримується комісійна винагорода за послуги з розрахункового обслуговування, то доходом фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку вважається вся вартість реалізованого товару (робіт, послуг) з врахуванням відсотків (комісії) банку.

При цьому, датою отримання доходу є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника єдиного податку.

Отже, ФОП ІІІ групи повинен відображати у графі 2 Книги обліку доходів отриману суму доходу у повній сумі, з урахуванням комісії банку, але датою фактичного отримання коштів на поточний рахунок.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , Доходи , Єдиний податок , Каса , Готівка

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі