• Посилання скопійовано

Чи потрібно «єдиннику» складати фінзвітність?

ТОВ - платник ЄП ІІІ групи, неплатник ПДВ. Чи потрібно подавати фінзвітність до органів статистики? Чи потрібно вести облік витрат? Яка відповідальність за неподання фінзвітності до органів статистики?

Відповідно до пп. 296.1.3 ПКУ платники єдиного податку третьої групи (юрособи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пп. 44.2, 44.3 ПКУ.

Своєю чергою, пп. 44.2 ПКУ передбачено, що юрособи - платники єдиного податку, ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат з метою обрахунку об’єкта оподаткування за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Пункт 44.3 ПКУ встановлює обов’язок для платників податку зберігати первинні документи протягом не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ).

При цьому, згідно з п. 1 ст. 2 Закону про бухоблік, дія закону про бухоблік поширюється на всіх юросіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, які зобов’язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність.

Таким чином, юрособи - платники єдиного податку не звільнені від ведення бухобліку і складання фінзвітності (зокрема, обліку доходів і витрат), а лише мають право здійснювати такий облік спрощено.

Спрощений облік передбачає, що такі підприємства можуть узагальнювати інформацію в регістрах бухгалтерського обліку без застосування подвійного запису. Однак, ще раз наголосимо - це не звільняє від обліку як доходів, так і витрат.

Як зазначено у п. 2 Постанови №419 (дія якої поширюється на всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми господарювання і форми власності), фінансова звітність подається органам, до сфери управління яких належать підприємства, трудовим колективам на їх вимогу, власникам (засновникам) відповідно до установчих документів, а також згідно із законодавством - іншим органам та користувачам, зокрема, органам державної статистики.

А за пп. 2 п. 2 Розділу І П(С)БО 25 підприємства, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат складають фінансову звітність мікропідприємства.

Отже, підприємство - платник ЄП зобов'язане подавати до органів статистики річну фінансову звітність (до 28 лютого року наступного за звітним). Водночас, обов'язку подавати таку фінансову звітність до податкової не встановлено.

У такій фінансовій звітності необхідно відображати як стан активів і зобов’язань підприємства на початок і кінець звітного періоду, так і фінансовий результат такого періоду (із врахування доходів і витрат). Такий фінансовий результат не впливає на визначення об’єкта оподаткування єдиним податком.

 

Відповідальність

Відповідальність за неподання органам державної статистики даних для проведення державних статистичних спостережень передбачена ст. 186-3 КУпАП:

  • на посадових осіб та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • за повторне порушення протягом року - від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Послуги з оренди: надавати від ФОПа чи фізособи?
    Фізособа має у своїй власності та хоче здавати в оренду лінії (верстати) по прокату металу. Ця фізособа також зареєстрована як ФОП – платник ЄП II групи. Чи може просто фізособа здавати в оренду ці лінії? Чи це можливо робити тільки від ФОП ?
    27.06.20253562
  • Чи буде дохід у ФОПа - "єдинника" при передачі майна за договором позички?
    ФОП на ІІІ групі ЄП здає в оренду частину нежитлового приміщення ФОПу на ІІ групі для ведення господарської діяльності, але на безоплатній основі. Чи правомірний такий договір і чи не буде негативних податкових наслідків для орендодавця?
    26.06.20257831
  • Ресторанне господарство "єдинника" ІІ групи: обслуговування юросіб
    Чи може ФОП на ІІ групі ЄП з КВЕДом 56.10 "Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування" приймати замовлення на ресторанне обслуговування (у своєму приміщенні) від держустанови або юрособи на загальній системі? Як правильно оформити такі відносини? Які документи є обов'язковими і як мають проводитись розрахунки, зокрема, безготівково?
    23.06.202574
  • ФОП - "єдинник" організовує семінар за кордоном: чи можна?
    ФОП на ІІІ групі ЄП (без ПДВ, основний КВЕД 82.30) організовує виїздний закордонний семінар. Немає можливості офіційних платежів за кордоном, адже провадження підприємницької діяльності має бути на території України. Погодили інший формат оплати за межами країни. Але сам трансфер (Київ - Вроцлав) хочуть сплатити офіційно з р/р. Які ризики для ФОПа при даній операції? Тобто сплата транспортних послуг для інших людей - учасників семінару. Актом перевізник закриє, проте є сумніви, чи не виникнуть проблеми?
    23.06.202530
  • ФОП-«єдинник» переходить на загальну систему оподаткування: коли реєструватися платником ПДВ?
    ФОП – платник єдиного податку (ЄП) II групи перевищив річний ліміт доходу та переходить на загальну систему оподаткування з наступного кварталу. В який строк необхідно подати заяву про реєстрацію платником ПДВ: одночасно із заявою про відмову від ЄП чи з першого числа кварталу, в якому відбудеться перехід?
    19.06.202527