• Посилання скопійовано

Як заповнити Книгу обліку доходів експедитору - «єдиннику»?

ФОП - платник ІІІІ групи ЄП надає транспортно-експедиційні послуги. Як відображаються в Книзі обліку доходів отримані суми, які включають як винагороду експедитора, так і винагороду перевізника, яка буде сплачена йому?

За загальним правилом пп. 292.1 ПКУ, доходом фізособи – платника ЄП є виручка в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). А датою отримання доходу за пп. 292.6 ПКУ є дата надходження коштів. Але за посередницькими договорами правила визначення доходу інші.

Пунктом 292.4 ПКУ визначено, що у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Податківці у ІПК від 21.03.2019 р. №1162/М/99-99-13-01-04-14/IПК  вважають, що у день отримання підприємцем – платником ЄП коштів для виконання послуг за договором ТЕ у Книзі обліку доходів відображається вся сума коштів, за таким договором, яка надійшла на поточний рахунок платника податку та/або яку отримано готівкою. А далі транзитні кошти треба показати у графі 3 (тобто як нібито повернуті кошти, датою їх сплати третім особам – виконавцям). Таким чином, загальна сума отриманого доходу коригується. А вже скоригований дохід у графі 6 і буде доходом платника ЄП, який слід показати у рядку 06 (05, якщо платник ЄП за ставкою 3%) декларації. Завдяки цьому сума оподаткованого доходу в Книзі дорівнюватиме сумі доходу у декларації відповідного періоду!

Зверніть увагу, що у наведеній ІПК податківці наголошують, що у ПКУ поняття «транзитні кошти» не визначено. Відповідно, у цей момент такі кошти мають усі ознаки доходу підприємця. I вже тільки коли експедитор оплачує послуги (роботи) інших осіб, що підтверджується первинними документами, зокрема, у призначенні платежу банківської виписки, стає зрозуміло, що ці кошти є транзитними і не оподатковуються єдиним податком. Саме в цей момент з'являється доказ, що експедитор поніс витрати в межах договору ТЕ. Адже ніхто не забороняє експедитору самому надати послуги перевезення – тоді отримані кошти від клієнта будуть його доходом.

Тобто якщо, наприклад, оплата за ТЕ надійшла в одному періоді, а перерахування винагороду перевізника відбулось у наступному періоді, підприємець зменшить суму оподатковуваного доходу лише у періоді, коли фактично буде перераховано винагороду перевізника.

Більш детально цю ІПК ми розглядали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»