Податківці у ІПК від 19.06.2018 р. №2721/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК зазначають, що з метою оподаткування для платника податку - користувача операція з отримання майна у безоплатне користування за договором позички розглядається як безоплатне отримання послуг.
Згідно з пп. 292.3 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
Слід зазначити, що відповідно до ст. 632 ЦКУ, якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначається виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.
На підставі таких норм податківці у підкатегорії 107.04, «ЗІР» (запитання: «Як визначається вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) для визначення доходу ФОП - платника ЄП?») зазначають, що до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг) з урахуванням звичайних цін. При цьому звичайні ціни визначаються відповідно до положень пп. 14.1.71 ПКУ.
Тож, сума доходу визначається на підставі даних про ціни, що склалися на аналогічні послуги оренди на момент укладення договору. Збір даних щодо таких цін бажано зафіксувати у внутрішньому документі (роздруківки з сайтів тощо).
При цьому згідно з пп. 292.6 ПКУ датою отримання доходу є дата підписання платником єдиного податку акту приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Отже, вартість безоплатно отриманих послуг включається до складу доходу ФОП-«єдинника» за ціною не нижче звичайної за датою складання акту та відображається у графі 5 Книги обліку (пп. 6 п. 6 Порядку №579).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись