Фізична особа - платник єдиного податку на 3-й групі, що не є платником ПДВ, відповідно до п. 296.1.1 ПКУ, веде Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, обліку доходів.
У книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.
При цьому у Книзі обліку не передбачено ведення обліку витрат на придбання товарів. Тому для приватного підприємця немає податкових наслідків у випадку відсутності первинних документів на придбання реалізованого товару.
Проте часто податкові органи вимагають у приватних підприємців документи, що підтверджують придбання реалізованого товару. Вони посилаються на ст. 44 ПКУ, де міститься вимога до платника податку вести облік доходів, витрат, інших показників, пов’язаних із визначенням об’єкту оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних із обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 ПКУ, платникам податків забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених документами.
Проте хочемо зауважити, що оскільки платнику єдиного податку для підрахунку сум доходів достатньо вести облік надходжень коштів (готівкових або безготівкових), фактичних негативних податкових наслідків через відсутність документів, що підтверджують придбання товару підприємцем, не буде.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити