• Посилання скопійовано

Застосування «єдинником» картки-ключ: коли виникає дохід?

Чи може ФОП (платник єдиного податку) отримувати дохід на картку-ключ (рахунок 5169), який згодом відображається за рахунком 2600 та банківською випискою, а також за допомогою ключ-карти розраховуватися з постачальниками?

У абз. 2 п. 1.8 Інструкції  №492 поточний рахунок визначено як рахунок, що відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання грошей і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та вимог законодавства України.

Визначення терміну «платіжний інструмент» наведено в п. 1.31 ст. 1 Закону №2346. Це засіб певної форми на паперовому, електронному чи іншому носії інформації, який використовується для ініціювання переказів. До платіжних інструментів належать документи на переказ та електронні платіжні засоби.

Відповідно електронним платіжним засобом є платіжний інструмент, який надає його держателю можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні держателю кошти та ініціювати їх переказ (п. 1.14 ст. 1 Закону №2346).

Іншими словами, картка-ключ - це електронний платіжний засіб (електронна картка), який емітується (випускається) банком для керування власником своїм поточним рахунком. Тобто, ФОП за допомогою картки-ключ може дізнатися про надходження на поточний рахунок через будь-який банкомат, а також здійснити платежі через банкомат чи термінал безпосередньо з власного поточного рахунку. 

Нормами п. 8.1 Інструкції №492 передбачено право клієнта – власника поточного рахунку здійснювати операції за цим рахунком з використанням електронного платіжного засобу після укладення договору, на підставі якого надається і використовується електронний платіжний засіб.

Поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватися з використанням електронних платіжних засобів, використовується відповідно до визначених Інструкцією №492 режимів поточних рахунків з урахуванням обмежень, установлених законодавством України (п. 8.2 Інструкції №492).

Нагадаємо, що банк відкриває поточний рахунок для здійснення підприємницької діяльності ФОП, який не має рахунків у цьому банку, на підставі документів, вказаних в п. 3.4 Інструкції №492.

За поточними рахунками, що відкриваються банками суб'єктам господарювання в національній валюті, здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України (п. 5.1 Інструкції №492).

Порядок відкриття поточних рахунків фізособам для власних потреб наведено в главі 6, а використання коштів за поточними рахунками фізосіб в главі 7 Інструкції №492

При цьому відповідно до п. 7.7 Інструкції №492 забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб для проведення операцій, пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності. 

Оскільки за поточними рахунками в національній валюті фізосіб – резидентів здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов'язані зі здійсненням підприємницької діяльності (п. 7.8 Інструкції №492).

Таким чином, картка-ключ є електронним платіжним засобом, який надає його держателю можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні йому кошти та ініціювати їх переказ, а не транзитним рахунком ФОП.

Тому дохід ФОП - платника єдиного податку, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), визначається на підставі пп. 1 п. 292.1 ПКУ без жодних особливостей.

Також читайте: Корпоративні платіжні картки: правила гри

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»