• Посилання скопійовано

Определение доходов при получении выручки «единщиком» через терминал

В магазине установлен терминал банка (заключен договор эквайринга). Кроме того, продается товар в кредит по договору с банком. И в том, и в другом случае банк перечисляет на расчетный счет деньги за минусом своей комиссии. Например, товар продали за 120 грн, комиссия банка - 20 грн, на расчетный счет поступает 100 грн. Какую сумму дохода нужно отображать в Книге учета доходов - 120 грн (полную стоимость товара) или 100 грн (за минусом комиссии банка)?

Вопрос определения доходов при получении выручки «единщиком» через терминал неоднозначен.


По нашему мнению, в составе доходов следует учитывать только средства, фактически поступившие на счет субъекта хозяйствования. Неполученные (недополученные) в денежной форме средства нет оснований включать в состав доходов. При этом следует принять во внимание следующие аргументы.

При подсчете дохода плательщика единого налога используется кассовый метод, то есть доходы субъекта хозяйствования-«упрощенца» - это в частности доходы, полученные в денежной форме (наличной или безналичной) (п. 292.1 НКУ). Датой получения дохода для плательщика единого налога является дата поступления средств в денежной форме (п. 292.6 ст. 292 НКУ).

Консультация аналогичного содержания размещена в Единой базе налоговых знаний (приводим ниже).

Однако, с целью избежания двоякой трактовки норм Налогового кодекса, мы рекомендуем Вам обратиться в налоговую инспекцию за получением индивидуальной налоговой консультации по указанному вопросу.

 

Запитання:

Яка сума вважається доходом ЮО - платника ЄП у разі використання платіжних терміналів при здійсненні розрахунків: загальна сума розрахунків чи сума, що надійшла на розрахунковий рахунок за мінусом комісійної винагороди?

Відповідь:

Коротка:

Оскільки юридична особа - платник єдиного податку, при здійсненні продажу товарів (наданні послуг) із застосуванням платіжних терміналів, сплачує комісійну винагороду за розрахункове обслуговування, то доходом такого платника є сума коштів, що надійшла на його розрахунковий рахунок.

Повна:

Відповідно до пп.2 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-IV із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 ПКУ.

Статтею 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265) визначено, що суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом №265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно з п.1.4 Положення про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30 квітня 2010 року №223 (далі – Положення №223), еквайринг - діяльність щодо технологічного, інформаційного обслуговування суб’єктів господарювання і здійснення операцій з видачі готівки користувачам спеціальних платіжних засобів, які не є клієнтами емітента, а також проведення розрахунків з ними за операції, які здійснені із застосуванням спеціальних платіжних засобів.

Еквайр зобов’язаний забезпечити технологічне, інформаційне обслуговування торговців і проведення розрахунків з ними за операції, які здійснені між торговцями та користувачами із застосуванням спеціальних платіжних засобів, на підставі договору (п.5.2 Положення №223).

Договір між еквайром і торговцем надає право останньому приймати до оплати спеціальні платіжні засоби певної платіжної системи з дотриманням її правил та виконувати інші операції, визначені цим договором. Цей договір не повинен містити обмежень щодо приймання спеціальних платіжних засобів інших емітентів та інших платіжних систем (п.5.3 Положення №223).

Згідно з п.5.4 Положення №223 еквайр зобов’язаний забезпечити наявність у договорі відповідних умов, зокрема, розмір комісійної винагороди, яку торговець сплачує еквайру за розрахункове обслуговування.

Відповідно до п.292.6 ст.292 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є, зокрема, дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Отже, оскільки юридична особа - платник єдиного податку, при здійсненні продажу товарів (наданні послуг) із застосуванням платіжних терміналів, сплачує комісійну винагороду за розрахункове обслуговування, то доходом такого платника є сума коштів, що надійшла на його розрахунковий рахунок.

Единая база налоговых знаний

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»