Відповідно до п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку фізособи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 ПКУ.
При цьому до доходу не включаються отримані такою фізособою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізособі та використовується в її господарській діяльності.
Водночас, за договором банківського рахунку, укладеним з юридичною або фізичною особою, банк зобов’язується приймати і зараховувати на рахунок грошові кошти або банківські метали, що їй надходять, виконувати розпорядження власника рахунку про перерахування і видачу відповідних сум з рахунку та проведення інших операцій за рахунком. За користування грошовими коштами, що обліковуються на рахунку клієнта, банк сплачує проценти, сума яких зараховується на рахунок, якщо інше не встановлено договором банківського рахунку або законом (п. 2.5 Положення НБУ №516).
Таким чином, сума поверненого банком депозиту не є доходом підприємця, адже вона лише була надана в користування банківській установі і наразі повертається з такого користування. При цьому така сума вже була оподаткована під час первинного зарахування на рахунок підприємця у вигляді доходу.
Податківці у «ЗІР» (категорія 107.04) також зазначають, що повернуті банком з депозитного рахунку фізособи – підприємця на його поточний рахунок після закінчення депозитного договору, не є доходом фізособи – підприємця – платника єдиного податку, якщо зазначені кошти було покладено після включення до доходу такого підприємця в період їх отримання.
Отже, ані сума поверненого депозиту, ані сума одержаних відсотків від банку за користування кредитом, не включається до загального обсягу доходу такого платника податку.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись